Alexa

Çelik'ten Darphane İşçilerine Müjde...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, darphane işçilerine çağrıda bulundu.

Çelik'ten Darphane İşçilerine Müjde...
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1988'den beri ilk kez greve gidem darphane işçilerine çağrıda bulunarak toplu iş sözleşmesi sonuçlarının ücretlerine yansıtılacağını, böylece ortalama çıplak ücretin 2 bin 365 lira, ortalama giyinik ücretin ise 3 bin 945 liraya yükseltileceğini bildirdi. (Bakan Çelik'in açıkladığı bu rakamın en düşük memur maaşının neredeyse iki katı)
Bakan Çelik, açıklamasında, kamu işçileriyle toplu iş sözleşmesi görüşmeleri devam ederken Darphanede örgütlü Basın-İş Sendikasının toplu iş sözleşmesi sonucunu beklemeden ve grev süresi daha dolmadan bilmedikleri nedenlerle grev kararı aldığını belirtti.

"DAHA FAZLA GREV YAPIP MAĞDUR OLMAYIN"
Bu kararın, işçilerin birçoğunun mağduriyetine sebep olduğuna dikkati çeken Çelik, şunları kaydetti:

İnanılır gibi değil! Bu yöntem ingilizce konuşturuyor. Uzmanların tavsiye ettiği ingilizce konuşma yöntemi nedir? Tıklayın!
'Bilinen çevreler, bazı dedikodular ve yanlış bilgiler yayarak grevin devamını sağlama gayreti içindedir. Çalışan kardeşlerimize sesleniyorum: Toplu iş sözleşmesi sonuçları ücretlerinize yansıtılacaktır. Böylece ortalama çıplak ücret, 2 bin 365 lira ortalama giyinik ücret ise 3 bin 945 liraya yükseltilmiş olacaktır.'
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2013, 21:43
YORUM EKLE