Dr. Mehmet Muş kimdir, Nerelidir?

Dr. Mehmet MUŞ, Türk siyasetçi ve ekonomist. Türkiye Ticaret Bakanı olarak görev yapıyor. Peki, Mehmet MUŞ kimdir, nerelidir?

Yaşam 17.09.2022, 22:59
Dr. Mehmet Muş kimdir, Nerelidir?

2011 yılında 24. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili olarak TBMM’ye giren Dr. Mehmet Muş, 25, 26. ve 27. Dönemlerde İstanbul Milletvekilliği görevini sürdürdü. TBMM’de Dışişleri Komisyonu, Plan Bütçe Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu üyelikleri yapan Muş, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği’nin yanı sıra AK Parti Genel Merkezi’nde Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerini de üstlendi.

Mehmet Muş kimdir?

Dr. Mehmet Muş, 1 Mayıs 1982’de Trabzon Sürmene’de doğdu.İlk ve Ortaöğrenimini İstanbul’da tamamlayan Mehmet Muş, Lisans öğrenimini Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimi için yurt dışına çıkan Muş, Washington State University School of Economic Sciences’de Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Doktora Öğrenimini Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında tamamlayan Mehmet Muş, özel sektörde Bütçe Planlama Uzmanı olarak çalıştı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tensipleriyle 21 Nisan 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı olarak atanan Mehmet Muş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)