Alexa

Duymer İşitme Cihazları

İşitme cihazları işitme kaybı görülen kişilerin bu duyu kaybını geri kazandırmak amacı ile üretilen ürünlerdir. Kişilerin çevrelerindeki sesleri daha iyi alabilmeleri için özel olarak tasarlanan bu cihazlar Analog ve digital olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Duymer İşitme Cihazları

İşitme cihazları işitme kaybı görülen kişilerin bu duyu kaybını geri kazandırmak amacı ile üretilen ürünlerdir. Kişilerin çevrelerindeki sesleri daha iyi alabilmeleri için özel olarak tasarlanan bu cihazlar Analog ve digital olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kişilerin duyma kaybının derecesine göre bu cihazlardan biri tercih edilir. Kesinlikle doktor tavsiyesi üzerine kullanılması gereken bir cihazdır.  İşitme cihazlarından analog olan çevredeki seslerin yükseltilip, kişinin bu sesleri duymasını sağlayan cihazdır.

Digital işitme cihazları ise yazılımları sayesinde sesleri işler ve kişinin anlayabileceği şekilde kulağa iletir. Gelişen teknoloji ile birlikte bu cihazlarda yenilenmiştir ve daha kaliteli bir şekilde kişilerin sesleri algılanması sağlanmaktadır. Duymer işitme cihazı bu teknolojik yeniliklerden faydalanılarak üretilmiş olup, pek çok farklı çeşide sahiptir.  Kişilerin duyma kayıpları farklı oranlarda olacağı için her kişi için uygun işitme cihazı üretilmektedir.  Duymer işitme cihazları resound, ınterton, ınventıs odyoloji ekipmanları ile çalışmaktadır.

ReSound İşitme Cihazları

ReSound işitme cihazları son teknolojik üretime sahiptir ve akıllı çalışma sistemi sayesinde sesleri çok daha kaliteli bir şekilde algılamanıza yardımcı olur. ReSound işitme cihazları gürültülü ortamlarda bile sesleri daha iyi bir şekilde algılamanızı sağlar. Pek çok farklı özelliklere sahip cihazı içinde barındırmaktadır, bu cihazla ise şunlardır; ReSound Linx 3D, ReSound Linx2, ReSound Up Smart Pediatrik işitme cihazı, ReSound Enzo2, ReSound Enya, ReSound Magna, ReSound Vea, ReSound kablosuz aksesuarlar.

ReSound işitme cihazları pek çok farklı özelliği sayesinde sizlere daha kolay bir kullanım imkânı sunmaktadır. Özellikle cihazlarda bulunan uzaktan bağlanma özelliği sayesinde nerde olur iseniz olun uzaktan ayar yapabilirsiniz. Pek çok kablosuz ürün ile birlikte kullanılabilmektedir. Bu işitme cihazı ile %80 oranında daha iyi duyma kapasitesine sahip olacaksınızdır ve çevredeki seslerin hepsini algılayarak duymaktan ayrıca zevk alacaksınız. Bu işitme cihazları gürültü baskılama, konumsal algı,  bınaural envıronmental optımızer, DFS ultra whıth music mode, ses üretici ve doğa sesleri gibi pek çok farklı özelliği sayesinde sizlerin sesleri daha iyi bir şekilde algılamanızı sağlamaktadır.

Interton İşitme Cihazları

Interton işitme cihazları hem teknolojik olarak sizlere pek çok farklı özellik sunmaktadır hem de görünüş olarak sizleri rahatsız etmeyecek özel bir tasarıma sahiptir. Bu yönden de rahatlıkla kullanmayı tercih edeceğiniz bu Interton işitme cihazları ile daha kaliteli ve keyifli bir duyum yaşayacaksınız.  Interton sizlere pek çok farklı model ve çeşit ile seçim şansıda sunmaktadır. Bu modeller ise şunlardır; ınterton Centro, ınterton cosmo, ınterton step, ınterton gain, ınterton crisp, ınterton share, ınterton kablosuz aksesuarlar.

Interton işitme cihazlarının en güzel özelliği ise akıllı telefonlar ile de bağlantı kurabiliyor oluşudur.  Yani kişiler bu şekilde arama yapabilir ve müzik dinleyebilmektedirler. Mükemmel bir ses uyumu ile sizlere oldukça kaliteli bir duyma keyfi yaşatacaktır. En son teknolojiden yararlanılarak üretilen işitme cihazları ile artık endişelenmenize gerek yok, duyu kaybınızı bu cihazlar ile en aza indirilmiyor, tamamen keyif alarak çevrenizdeki sesleri ve sevdiklerinizin seslerini duymanız sağlanmaktadır.

Teknik Servis

Firmamız sizlere uzman bir teknik servis hizmeti sunmaktadır. Cihazlarınızda oluşabilecek herhangi bir sorun durumunda rahatlıkla teknik servisimizden hizmet talep edebilirsiniz. Sorunlarınız en kısa sürede giderilerek sizlerin mağdur olmasını önlemekteyiz. Cihazlarınızda bir problem yaşadığınızda Duymer işitme merkezi teslim edebilirsiniz. Merkezde cihazlarınıza kanal içi işitme cihazı montajı, işitme cihazları tamiri ve bakımı, kulak tıkacı, yumuşak kalıp, sert kalıp, biopor kalıp gibi hizmetler verilmektedir.

Konforlu Bir Kullanım

Duymer işitme merkezi her zaman kullanıcıların memnuniyetini göz önünde bulundurmaktadır. Özellikle işitme cihazlarının tasarımları sizlerin konforu göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Esnek ve rahat bir kullanım için yumuşak kalıp, sert kalıp gibi kalıp çeşitleri ile daha rahat bir kullanım elde etmeniz sağlanır. O kadar raht bir kullanımı vardır ki bir süre sonra cihazı hissetmeden yokmuş gibi kullanmaya devam edeceksiniz. İşitme cihazınızın ayarlarını uzaktan da gerçekleştirebilirsiniz, ses ve program ayarlarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonlarınıza cihazı bağlayarak müzik dinleme telefon görüşmesi yapma gibi özellikleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Duymer işitme cihazları ile artık çok daha kolay etrafınızdaki sesleri algılayacaksınız ve sevdikleriniz ile iletişim kurmakta güçlük çekmeyeceksiniz.

İşitme Cihazları Neden Gereklidir?

İşitme kaybı olan kişiler daha sağlıklı bir şekilde duyma kabiliyetine sahip olmak için işitme cihazlarını kullanmaktadırlar. Özellikle erken yaşlarda oluşan ve doğuştan gelen işitme kayıplarında ileriki yaşlarda dil ve konuşma yeteneklerinde de zorluk yaşandığı görülmektedir. Bu yüzden mutlaka işitme cihazlarının kullanılması gerkemektedir. Bu şekilde çocuklarınızın daha kolay bir şekilde iletişim kurmasını ve dil becerilerinin gelişmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzda konuşma zorluğu ya da konuşamama problemi görüyorsanız mutlaka bir hekimden yardım almalısınız. Bu konuşma bozukluğu işitme sorunu yaşadığı için gerçekleşiyor olabilir. Bu yüzden işitme cihazı kullanılması oldukça önemlidir.  Pediatrik odologlar tarafından işitme cihazlarının çocukların dil kullanımında büyük bir etkisi olduğu da kanıtlanmıştır.

Firmamızın sizlere sunduğu işitme cihazlarında akıllı telefonlara bağlanabilme özelliği de olduğundan pek çok işi cihazınızla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.  Cihazınızın uzaktan ayarlanmasını, ses kontrolünü kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Akıllı telefonlara bağlanan işitme cihazınız ile kolaylıkla müzik dinleyebilir, sesli mesajları daha iyi duyabilirsiniz.

İşitme Cihazı Pilleri Ne Kadar Önemli?

İşitme cihazlarını kullanırken piller sizlere yardımcı olmaktadır,  bu cihazlarda hava yolu ile çalışan piller kullanılmaktadır.  Pillerin kullanım süreleri dolduğunda rahatlıkla pil bölmesini açarak pilleri değiştirebilirsiniz. Bir iki dakika bekledikten sonra pillerinizi cihazınızı çalıştıracaktır.  Pilleri mutlaka oda sıcaklığında bekletmeniz gerekmektedir, bitmiş olan pilleri de mutlaka atık kutularına atmalısınız. Pillerinizin son kullanım tarihleri paket üzerinde belirtilmiştir, sizlere belirtilen bu tarihten daha uzun bir süre pil kullanımı yapmayınız.

İşitme Cihazı kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşitme cihazlarınız pillerin doğru bir şekilde yerleştirilmesi ile çalışacaktır. Bunun için kılavuzdan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda bu pillerin boyutları oldukça küçük olduğundan dolayı çocukların ulaşamayacağı bir yerde muhafaza etmeniz gerekmektedir. İşitme cihazlarının pilleri marka ve modele göre farklılık göstereceği için cihazınıza uygun pil seçiminde bulunmalısınızdır. İşitme cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutmalısınız ki pil ömrünüzü uzatabilesiniz.

 İşime cihazları nano teknoloji ile üretilmiş olsa a çok fazla suya ve toza maruz kaldıklarında zarar görebilmektedirler. Nem önleyici tabletler alarak kolaylıkla işitme cihazınızı kullanabilirsiniz. İşitme cihazı kulağınıza yerleştirilirken ötme yapıyor ise kulağınıza tam oturmadığı içindir, kulak kalıbınız yanlış alınmış olabilir, işitme cihazının sesi olması gerekenden fazla açık olabilir, cihazın bakım işlemlerinin yapılması gerekiyor olabilir ya da cihazın hortumu yırtılmış olabilir. Bu gibi sorunlarla karşılaştığınızda mutlaka işitme merkezine giderek cihazınız ile ilgili yardım almalısınız.

Burada değişmesi gereken parçalar değişecek ve cihazınızın bakımı yapılacaktır. İşitme cihazı kullanırken mutlaka 6 ay da bir kontrole gitmelisiniz. Bu şekilde daha sağlıklı bir kullanım sağlayabilirsiniz ve sorunsuz bir şekilde cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. İşitme cihazı kontrollerinizi aksatmamalısınız. Ayrıca işitme cihazı kullanmak için mutlaka bir hekime başvurmalısınız, bunun dışındaki kullanımlarda sağlığınıza zarar verebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2018, 21:41
YORUM EKLE