Alexa

Eski Bakan Fikret Ünlü vefat etti

56 ve 57. dönem hükümetlerinde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Fikret Ünlü 75 yaşında sabaha karşı vefat etti. 

Eski Bakan Fikret Ünlü vefat etti

Bir süredir tedavi gören Eski Devlet Bakanlarından Fikret Ünlü sabaha karşı vefat etti.

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Eski Devlet Bakanlarından Fikret Ünlü 56 ve 57. dönem hükümetlerinde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan 75 yaşındaki Ünlü, geçen yıl sosyal medya üzerinden kanser hastası olduğunu paylaşmıştı.

Fikret Ünlü için 21 Şubat Perşembe günü TBMM'de tören düzenlenecek. Ünlü, 22 Şubat Cuma günü Karaman'ın Ermenek ilçesi Balkusan köyünde toprağa verilecek.

Fikret Ünlü için taziye mesajı:

"56 ve 57. Hükümetlerde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapmış, 1978-1979 yıllarında Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü görevinde bulunmuş olan Sayın Fikret Ünlü'nün vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Merhum Fikret Ünlü'ye Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

Hamza Yerlikaya:

56 ve 57'nci hükümetlerde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Fikret Ünlü'nün vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrendik.  Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum. 

CHP GENEL BAŞKANI Kemal Kılıçdaroğlu:

Uzun yıllar boyunca sosyal demokrasinin Türkiye’de yerleşmesi için mücadele etmiş, değerli siyasetçi ve eski bakanımız Fikret Ünlü’yü kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyim. Merhum Fikret Ünlü’ye Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

“SİYASET VE SPOR CAMİASININ BAŞI SAĞ OLSUN” 

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı  Fevzi Apaydın:

“Siyaset ve spor camiasının önemli isimlerinden olan Fikret Ünlü’nün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiğini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Spor camiasına büyük hizmetler veren Ünlü’ye Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum” 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 11:56
YORUM EKLE

banner325