Alexa

Kusursuz Bir Stil İçin Her Şeyiniz Dört Dörtlük Olmalı

Kadınlar, erkeklere oranla kendilerine daha fazla bakarlar. Bir kadın, bakımlı olduğu takdirde, kendisini çok mutlu hisseder.

Kusursuz Bir Stil İçin Her Şeyiniz Dört Dörtlük Olmalı

Kadınlar, erkeklere oranla kendilerine daha fazla bakarlar. Bir kadın, bakımlı olduğu takdirde, kendisini çok mutlu hisseder. Kadınlar, güzel ve şık görünmek için her gün en azından 1 saatlerini harcarlar. Aslında tam manası ile kusursuz bir stil yaratmak için; bu süre gereklidir. Pratik bilgiler eşliğinde bu süreyi azaltabilirsiniz, ancak sadece giyeceğiniz kıyafetlerin uyumlu olması bu noktada yetmez. Kusursuz bir makyaj, saç modeli ve aksesuar tercihi de olmalıdır.

Saç modelleri arasından seçeceğiniz saç stilinin hem saç yapınıza uygun olması hem oluşturmak istediğiniz tarz ile örtüşmesi gerekir. Mesela maskülen bir stil oluşturacaksınız, kısa ya da küt saç modelleri sizin için uygundur. Eğer ihtişamlı bir şekilde özel bir davete katılacaksınız; abiye üzerine topuzlu ya da örgülü saç stilleri tercihiniz olmalıdır. Her kıyafet ve elbise ile aynı saç modelini tercih edemezsiniz. Etseniz bile oluşturacağınız tarzın tam olarak kusursuz bir şıklık yansıtması mümkün olmayacaktır.

Makyaj konusunda da yapacağınız tercihler hem ten renginiz hem yüz hatlarınız hem de giyeceğiniz parçalarla uyumlu olmalıdır. Bu arada sezonun makyaj trendlerini de yakından takip etmeniz gerekir. Yazın soğuk renklerin bir arada olduğu koyu bir makyaj nasıl ağır kaçıyorsa; kışın da yok gibi bir makyaj yapmanız uygun olmayacaktır. Saç modeli ve makyaj olayını hallettiniz; sıra geldi giyeceğiniz parçayı bulmaya. Bu noktada da yine dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Öncelikle vücut yapınıza göre bir parça bulmalı ve size dar ya da bol gelen tasarımlardan uzak durmalısınız. En moda parçalar arasından, size uygun olan ve oluşturmak istediğiniz stil ile örtüşen bir seçimde bulunmalısınız. Aksi halde kusursuz bir stil için yaptığınız tüm çaba boşa gidecektir. Eğer bir bayanın kusursuz bir güzelliğe ve şıklığa sahip olması için; her açıdan moda trendleri yakından takip edilmelidir. Gerek makyajda gerek saç modelinde gerek çanta ve ayakkabı seçiminde, takı seçimlerinde, elbise ya da kıyafet tercihinde mutlaka trendlere göre hareket etmek lazım. Demode olan parçaları ne kadar doğru bir şekilde kombin etmeye kalksanız da yine çabanız boşa gidecektir.

YORUM EKLE