Alexa

Metin Tokdemir 'i Anıyoruz

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı ve Ülkücü olmanın ne büyük şeref olduğunu dört bir yana anlatma gayreti içinde bulunan tam bir Alperen olan Metin Tokdemir'İ rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun

Metin Tokdemir 'i Anıyoruz
Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı ve Ülkücü olmanın ne büyük şeref olduğunu dört bir yana anlatma gayreti içinde bulunan tam bir Alperen olan Metin Tokdemir'İ rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun

Metin Tokdemir vefatından hemen önce kaleme aldığı makaleyide paylaşmak istiyoruz.

Türk Milleti

Türk milleti büyük millet, necip millet, Resulullah’ın övgüsüne mazhar olmuş mübarek millet...

Bir zamanlar üç kıtaya at toynaklarıyla Türk-İslam mührünü vurmuş millet...

İslam sancaklarını yedi iklimde dalgalandırmış, kelime-i tevhidi gök kubbeye nakşetmiş millet...

Zalime karşı mazlumun yanında, İslam’ın kınına girmeyen kılıncı; gittiği her yerde adaletle davranıp düzen kuran; yoksulun, düşkünün, mağdurun ve zayıfın dostu; tarihin şeref sayfalarının tiryakisi millet....

Türk milleti şanlı tarihine, kutlu misyonuna yaraşır bir halde değildir. Bir zamanlar Fatih olarak gittiği ülkelerin şimdi işçi rezervidir.

Niçin bir zamanlar kaymakam veya valiyle idare ettiği Suriye, Yunanistan gibi ülkeler şimdi başımıza bela olma cesaretini bulmaktadır?

Türkiye dünyanın en borçlu ülkeleri arasında niçin hiç kurtulamamaktadır? Niçin ülkemiz insan gücüne, tarihi birikimine, yer altı ve yer üstü zenginliklerine yakışır şekilde üretememektedir? 65 milyonluk Türkiye’nin 5 milyonluk Danimarka’nın daha az üretmesi sebebi nedir?

Bunca pahalılığın, işsizliğin, adaletsizliğin, fukaralığın mesulü kimdir?

Allah’tan korkup kuldan utanarak, yüksek ahlakıyla yaşayan bu aziz millet; Rus, Romen fahişelerinin istilasına niçin uğramıştır? Kul hakkından korkmayı hayat felsefesi yapan milletimiz; yolsuzluğun, rüşvetin, talanın içine nasıl çekildi?

Ve en önemlisi burcu burcu İslam’ın burcu burcu Türk yurdunda bölücü ihanet nasıl yeşerdi? Bu PKK’lı köpekler nereden peydah oldular da, her gün vatan evlatları kendi bayraklarının altında şehit ediliyorlar!

Çünkü Türkiye yanlış idare ediliyor.

20 milyon dönümden fazla tarım arazisi, 104 milyar metre küp su rezervi, 85 milyon baş hayvan, zengin maden yatakları, üç tarafını çeviren denizleri, genç ve dinamik nüfusları, tarihi kültürel zenginlikleriyle Türkiye aç ve sefil olamaz.

Namuslu yöneticilerle, halkın gönül gücü birleşirse; bu imkanlarla biz her güçlüyü yeneriz.
Biz sahip çıkın, yetki verin. Meseleleri çözelim ve aydınlık şafaklara gidelim.

A.Metin Tokdemir kimdir?

1959 Gümüşhane Kelkit doğumlu olan Ali Metin Tokdemir, ilk ve orta öğrenimini vatan toprağının muhtelif bölgelerinde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini Eskişehir İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Tokdemir, yüksek tahsilini sürdürdüğü yıllar boyunca Ülkücü hareketin pek çok kademesinde yaptığı görevlerle Türk milliyetçiliğine büyük hizmetlerde bulunmuştur.

Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanlığı, Ülkü Ocakları Genel Başkan yardımcılığı daha sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerinde bulunan Ali Metin Tokdemir, aynı zamanda çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı, yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği yaparak ülkücü harekete farklı sahalarda emek vermiş, taze bir fidan gibi üzerine titrediği Türk gençliğinin milli ve manevi değerler etrafında yetişmesi için canını dişine takarak adeta serden geçmiştir.

Ömrünün baharında gençliğin eğitimi için büyük bir seferberlik başlatan Metin Tokdemir, haftanın yarısını şehir dışında konferanslarda, seminerlerde ve eğitimlerde geçiriyordu.

Türk milletini müreffeh yarınlara taşımak uğrunda Türk-İslam ülküsünü bayrak edinen Metin Tokdemir; ülkücülerde cisimleşen yüksek Türk ahlâkını bünyesinde barındıran taraflı tarafsız herkesin imrenerek baktığı, örnek ve mümtaz şahsiyettir.

Sabır, azim ve kararlılık timsali Ali Metin Tokdemir, milletvekili olarak aziz Türk milletine hizmet etmeye karar verdikten kısa süre sonra Karadeniz’in vatansever insanlarıyla kucaklaşmak için çıktığı geziden dönerken Maçka ilçesine bağlı Başarköy yakınlarında geçirdiği elim trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede 8 Aralık 1995 tarihinde, 36 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Metin Tokdemir Ülkü ocakları Genel Merkezi tarafından anılacaktır.

Ülkü ocakları tarafından Anma programı 07-12-2014 Pazar günü öğlen namazı sonrası Şirinevler Ulu Cami Konferans salonunda yapılacaktır...
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 01:23
YORUM EKLE