Alexa

Sedat Şahin operasyonunda gelişme

İstanbul ve Samsun'da, Sedat Şahin’in liderliğini yaptığı iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 19 kişiden 3’ü tutuklandı.

Sedat Şahin operasyonunda gelişme
 İstanbul ve Samsun'da, Sedat Şahin’in liderliğini yaptığı iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 19 kişiden 3’ü tutuklandı. Cephaneliği andıran aramalarda ise 2’si uzun namlulu 17 silah ele geçirildi. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 24 Aralık 2014'te öldürülen Vedat Şahin’in intikamını almak için saldırı hazırlığı yaptığı öne sürülen Sedat Şahin’in liderliğindeki şahıslara yönelik bir operasyon yaptı. Operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 19 kişiden 11’i adliyeye sevk edilirken, 3 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şahıslardan 2’si ise adli kontrol kaydı ile serbest bırakılırken, diğer 6 kişi serbest bırakıldı.

Zanlılarla ilgili ev ve otomobillerinde yapılan aramalarda ise 2 adet Kaleşnikov silah, 1 adet otomatik tabanca, 13 adet tabanca, 1 adet pompalı av tüfeği ve bu silahlara ait mühimmat, 1 tane sahte polis kimliği, 2 adet çelik yelek ve 10 gram uyuşturucu maddesi ele geçirildi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 15:16
YORUM EKLE