Alexa

Ünlü Sanatçı Nuray Hafiftaş Hayatını Kaybetti

Kanser tedavisi gören Türk Halk Müziğinin ünlü sis sanatçısı Nuray Hafiftaş hayattını kaybetti. Nuray Hafiftaş kimdir? Kaç yaşındadır? Nuray Hafiftaş ne zamandır tedavi görüyordu?

Ünlü Sanatçı Nuray Hafiftaş Hayatını Kaybetti

Pendik'teki özel bir hastanede tedavi gören Türk Halk Müziği sanatçısı Nuray Hafiftaş, hayatını kaybetti. Sevilen sanatçı bir süredir tedavu görüyordu.

NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

Nuray Hafiftaş 8 Ağustos 1964 yılında Ardahan'da dünyaya geldi. Azeri kökenli Türk Halk Müziği sanatçısı ve bestecisidir.

İlkokulu Taksim'de okudu. İTÜ Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı. Aynı yıllarda İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.

nuray hafiftas oldu

Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran sanatçının 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri var. Bunlardan "Ayrılık Nikahı", "Yalan Dünya" ve "İsyan Ediyorum"u Kibariye, "Hasret" ve "Gurbet"i ise İzzet Yıldızhan okudu.

Sanatçının son albümünde ise kendisine ait Be Hey Gafil ve "Yavrular isimli iki bestesi bulunmaktadır.

Daha önce Ünlü sanatçının doktoru Prof. Dr. Hakan Karagöl, Nuray Hafiftaş ile ilgili açıklamada bulunmuş, bünyesinin tolere edebileceği şekilde tedavi uyguladıklarını, nasıl fayda göreceğini ara değerlendirmeler sonunda anlayacaklarını, Yaklaşık 2,5-3 ay sonra genel bir değerlendirme yaparak hangi seri tedaviyle devam edeceklerine karar vereceklerini söylemişti.

'Moral' vurgusu da yapan Karagöl, "Kanser hastalığı tedavi sürecinde Nuray Hanım'ın moralininin yüksek olması önemli. Tedavilerini düzenli yaptırmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için beslenmeden uyku düzenine kadar her şeye dikkat etmesi gerekiyor. Hasta yakınlarının ise imkanlar dahilinde ellerinden geleni yaparak, Nuray Hafiftaş'ın yanında olmaları gerekiyor" demişti. 

Ünlü sanatçı Nuray Hafiftaş'ı Doktorun açıklamasından bir ay sonra Allah'ın rahmetine kavuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 14:23
YORUM EKLE