Alexa

Yavuz Bülent Bakiler Haberi Yanlış

Türk Edebiyatı ve Türk şiirinin usta ismi Yavuz Bülent Bakiler kalp ritmi bozukluğu sebebiyle kaldırıldığı Okmeydanı Memorial Hastanesi’nde hayatını kaybettiği haberlere yansıdı. Peki, Yavuz Bülent Bakiler Öldü mü?

Yavuz Bülent Bakiler Haberi Yanlış

Yazar ve şair Yavuz Bülent Bakiler'in öldüğü haberlerin çıkması üzerine yeniden bir açıklama yapılarak sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Azerbaycan televizyonlarında “Azebaycan Yüreğimde Şahdamardır” kitabını görüntülü olarak verilerek, yazarı Yavuz Bülent Bakiler’in vefat ettiği haberi geçildi. Daha sonra haberin yanlış olduğu anlaşıldı.

Yavuz Bülent Bakiler'in öldüğü haberleri üzerine yazarımız M.Halistin Kukul tarafından yapılan telefon görüşmesinde Şair Yavuz Bülent Bakiler'in sağlık durumunun iyi olduğu ortaya çıktı.

Yavuz Bülent Bakiler'in yakın dostu Oğuz Çetinoğlu ile Yazarımız  M. Halistin Kukul aifade ettiğine göre, Yavuz Bülent Bâkiler’in şu anda İstanbul Memorial Hastahanesi’nde tedavi görmektedir. Yavuz Bülent Bakiler, hâlen tedavi altındadır ve sağlığı normay seyretmlektedir.

Türkiyemizin ve Türk Dünyâsı’nın bu güzide fikir adamı ve şâiri Yavuz Bülent Bâkiler’e geçmiş olsun  diyor, Allah’tan sağlık, âfiyet ve hayırlı uzun ömürler  diliyoruz.

BÜYÜK ŞAİR YAVUZ BÜLENT BAKİLER İLE İLGİLİ KAMUOYUNA YANSIYAN HABER ŞÖYLE İDİ:
 

Türk Edebiyatı ve Türk şiirinin usta ismi Yavuz Bülent Bakiler kalp ritmi bozukluğu sebebiyle kaldırıldığı Okmeydanı Memorial Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Kontrol amaçlı olarak 3 gün boyunca yoğun bakımda bulunan Bakiler’in sağlık durumunun iyi olduğu eşi Ayşe Bakiler tarafından açıklanmıştı. Ünlü şair ve edebiyatçı Yavuz Bülent Bakiler’in ani vefatı tüm sevenlerini yasa boğdu.

Bakiler'in sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde çıkan vefat haberi üzerine daha sonra AA muhabirine açıklama yapan eşi Ayşe Bakiler, haberlerin herhangi bir doğruluk içermediğini ifade etti. Ayşe Bakiler, eşinin kalp krizi nedeni ile değil, kalp ritm bozukluğu sebebiyle yaklaşık 5 gündür hastanede tedavi gördüğünü aktararak, usta edebiyatçının şu andaki sağlık durumunun ise iyi olduğunu ifade etti.

Yavuz Bülent Bakiler Kimdir

23 Nisan 1936'da Sivas'ta dünyaya gelen Şair ve yazar Yavuz Bülent Bakiler, İlk ve orta öğrenimini Sivas'ta  tamamladı. Bakiler, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Ankara Televizyonu ve Ankara Radyosu'nda da çalışan Bakiler, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda müsteşar yardımcısı olarak bir süre görev yaptı. Aynı zamanda gazeteci ve avukat olan Bakiler, Tercüman ve Türkiye gazetelerinde uzun süre köşe yazıları yazdı. Usta edebiyatçının aralarında "Harman", "Yalnızlık", "Duvak" ve "Seninle"nin bulunduğu şiir kitaplarının yanı sıra antoloji, gezi, biyografi ile deneme türlerinde de çeşitli kitapları bulunuyor.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE