Alexa

Yeşilçam'ın Emektar İsmi Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin) Hayatını Kaybetti

Türk sinemasında canlandırdığı çocuk tiplemeleriyle tanınan Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin) memleketi Samsun'da hayatını kaybetti.

Yeşilçam'ın Emektar İsmi Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin) Hayatını Kaybetti

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde tedavi ğören Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin) bugün hayatını kaybetti.

Sezgin'in cenazesi, 19 Ağustos Pazar günü Samsun Büyük Cami'de öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Derecik Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Oyuncu Şişko Nuri, 10 yıldır, Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevinde yaşamını devam ettiriyordu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi'nde tedavi gören Yeşilçam'ın usta oyuncularından Şişko Nuri lakaplı Sıtkı Sezgin fanatik bir Samsunspor hayranlığıyla da biliniyordu. 

Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin) kimdir? 

1949’da Samsun’da doğan Sıtkı Sezgin veya Şişko Nuri lakaplı sanatçı Türk sinemasında canlandırdığı çocuk tiplemeleriyle tanınmıştı. Sıtkı Sezgin; On Küçük Şeytan, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Sihirli Cüceler, Bağrımdaki Ateş, Hesap Günü ve Adile Teyze isimli filmlerde rol aldı. 17 Ağustos Gölcük depreminde evini kaybettmiş ve Sinemayı bıraktıktan sonra da memleketi Samsun'a dönmüştü. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 23:42
YORUM EKLE

banner307

banner313