Alexa

Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, projelerini açıkladı

Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, projelerini açıkladı. Şahin; Kültür ve sanat, gençlik ve spor, eğitim ve estetik, çevre ve sosyal hayat, turizm ve ulaşım, bilgi ve teknoloji, kadın ve çocuk, yaşlılar ve sağlık gibi bir çok alanda vizyon projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Atakum Belediye Başkanı olduğu taktirde uygulayacakları projeleri açıklayan Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin bazı projelerini anlattı.

Mobil Çorba Servisleri, Kendi İşini Kendin Gör Merkezleri, Yaşlı ve Engelliler İçin Pazar Servisleri, Sosyal Yardımlar, ATAKART Uygulaması, Okul Öncesi Eğitim, Çocuk Bakım Üniteleri, Atakum Rehabilitasyon Merkezi (ATAREM) gibi projelerini sıralayan Zihni Şahin göreve geldiklerinde bu projeleri uygulayacaklarını söyledi.

Atakum'u Atakum halkıyla birlikte yöneterek daha da güzelleştireceklerini söyleyen Zihni Şahin, Bu anlayışın bir göstergesi olarak İnteraktif Uygulama'yı hayata geçirdiklerini belirtti. Bu uygulama ile Atakumlu hemşerilerinin görüşlerini aldıklarını ve bu görüşleri dikkate alarak Atakum için önemli projeler hazırladıklarını açıkladı.

"PROJELERİMİZİ HALKIMIZLA PAYLAŞACAĞIZ"

Atakum'da her insana dokunan, her vatandaşın faydalanacağı projeleri hayata geçireceklerini müjdeleyen Başkan Şahin, "Bu projeler, Atakum'u ulusal bir şehir olmaktan uluslararası marka bir şehir olmaya taşıyacak. Kültür ve sanat, gençlik ve spor, eğitim ve estetik, çevre ve sosyal hayat, turizm ve ulaşım, bilgi ve teknoloji, kadın ve çocuk, yaşlılar ve sağlık gibi bir çok alanda vizyon projelerimiz hazır. Bunları halkımızla paylaşacağız" dedi.

"MOBİL ÇORBA!.."

Sosyal belediyecilikte ilk adımı attıklarını belirterek, Özellikle öğrenciler ve çalışanlar için Mobil Çorba Servisi hizmeti kısmen başlattıklarını ifade eden Şahin; "Böylece öğrencilerimiz ve çalışanlarımızın güne daha iyi başlamasına katkı yapacağız. Sabah evinden çıkıp işe veya okula giden Atakumlular, hareketliliğin yoğun olduğu noktalara (yurt, tramvay durağı, pazar yeri vs.) kuracağımız mobil çorba servisi ile güne sıcacık duygularla başlayacaklar. Belediye başkanı seçilmemiz halinde bu uygulamayı ilçe geneline yayacağız" dedi.

'KENDİ İŞİNİ KENDİR GÖR' MERKEZLERİ"

Atakum'da özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun olduğuna dikkat çeken Başkan Şahin; 'Kendi İşini Kendin Gör' merkezleri kuracaklarını belirterek, "Üniversite öğrencilerimizin yoğun olduğu bölgelerde kurulacak olan bu merkezlerde, gençlerimiz çamaşırlarını burada yıkayıp, kurutup, ütüleyebileceklerdir. Bu merkezlerden faydalanmak isteyenlere deterjan, yumuşatıcı gibi sarf malzemeleri verilecek. Tüm bu hizmetler ücretsiz olarak sunulacaktır." dedi.

"PAZAR SERVİSLERİ"

Semt pazarlarında alışverişini yapan öncelikle yaşlı ve engelli vatandaşlarımız olmak üzere tüm Atakumluların evlerine rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için semt pazarı servisleri hizmete konulacağının müjdesini de veren Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin; bu sayede yaşlı ve engelliler, engellerden de kurtulacağını kaydetti.

"ATAKART (Sosyal Yardım Projesi)"

Atakum’da oturan ve ihtiyaç sahibi olanlar, kendilerine verilecek olan kart (ANAKART) ile hiç gücendirilmeden evlerinin acil ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini söyleyen Şahin  "Atakart projesi, ihtiyaç sahiplerinin temel gereksinimlerinin karşılanması odağında, komşusu açken tok yatmayan toplum yapımıza uygun, modern bir yardım anlayışı barındırmaktadır." dedi.

" OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE ÇOCUK BAKIM ÜNİTELERİ"

Atakum’da şehrin muhtelif noktalarında kurulacak olan Üniteler, çalışan ya da çalışmayan ebeveynlerin bütün çocukları kaliteli, uygun, sağlıklı, nezih ortamlarda uzman çocuk gelişimcilerinin nezaretinde, geleceğin teminatı olan,çocuklarına titizlikle hizmet vereceğini belirtti.

"ATAKUM REHABİLİTASYON MERKEZİ (ATAREM)"

Rehabilitasyon Merkezi'nde özel eğitim alması gereken vatandaşlara yönelik kültürel, sanatsal ve eğitsel etkinlikler düzenleneceğini ifade eden Zihni Şahin; "ATAREM, özel eğitim ihtiyacı olan vatandaşlarımızın sosyal hayata katılımlarını sağlayıp, üretken ve daha mutlu bireyler haline gelmeleri amacıyla kurulacaktır. Burada psikolog, sosyolog ve fizyoterapist gibi uzman ekipler görev yapacak ve güler yüzle hizmet vereceklerdir." dedi.

"HAYAT STANDARDI YÜKSELECEK"

Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, "Bu projelerimizle öncelikle dezavantajlı ve ihtiyaç sahibi insanlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayacağız, hayat standartlarını yükselteceğiz. İnsanımızı rahat ettireceğiz. Ayrıca diğer vizyon projelerimizle tüm Atakumlu hemşerilerimizle beraber olarak uluslararası marka bir şehir haline geleceğiz." şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 21:16
YORUM EKLE