Alexa

Bafra Meclis Üyesinin Adaylığı Düşürüldü

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bafra Meclis Üyesi adayı H.Serhat Mürtezaoğlu Bafra İlçe seçim kurulunun vermiş olduğu kararla birlikte adaylığı düşürüldü.

Bafra Meclis Üyesinin Adaylığı Düşürüldü

20 yıl önce zaman aşımına uğramış davada ruhsatsız tabanca bulundurma suçundan (6136 S.Y.M) 1 yıl 2 ay ceza aldığım için memnu hakların iadesi kararı alması istenen Bafra Meclis Üyesi H.Serhat Mürtezaoğlu'nun bu kararı almak uzun zaman aldığı için kararı yetiştiremeyince meclis üye adaylığı düşürüldü.

ANLAM VEREMEDİK

35 yılı aşkın siyasetin ve ticaretin içinde olduğunu belirten H.Serhat Mürtezaoğlu yaptığı açıklamada; "Terör suçlularının siyaset yaptığı dönemde 20 yıl önce zaman aşımına uğramış olduğu apaçık belli olan davanın bugün adaylığıma engel olan memnu hakları iadesi kararını talep etmelerine anlam veremedik. Bafra İlçe seçim kurulunun vermiş olduğu kararı Avukatlar ile görüşerek ne olduğunu anlamaya çalıştım. Avukatların görüşleri keyfi olarak bu kararı gördüler. Bir üst makamda hakkımızı aramaya çalıştık. Samsun İl Seçim Müdürlüğü'ne itirazımızı yapmaya gittik. Dilekçemizi verdikten 5 saat sonra Bafra seçim kurulunun vermiş olduğu kararı aynen onaylayarak nihai karar olarak adaylığımızın düşürülmesine karar verildi." dedi.

MÜCADELE ETMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Bu kararı aldıktan sonra hakkını sonuna kadar aramak için Ankara Yüksek seçim Kurulu Başkanlığına itirazlarını yaptıklarını ancak, Yüksek seçim kurulu hakkında olumsuz karar vererek aday olamayacağına hükmettiğini belirten Mürtezaoğlu,"Verilen bu kararların avukatlar tarafından keyfi olarak göründüğü için ve 2014 yılında aynı Kurumlar benim adaylığımı onaylamıştı. Bugün ne değişti dediğimizde cevap veremeyenler yarınlarımızı yok etmek için sinsice plan içerisindeler biz bunları görüyoruz. Mücadele etmekten vazgeçmeyeceğimizi herkesin bilmesini istediğini söyleyen Mürtezaoğlu, 2019 Yerel seçimlerinin Adalet içerisinde geçmesini temenni ettiğini dile getirdi."

Mürtezaoğlu, son olarak yaptığı açıklamada; "Büyük Birlik Partisi'nden Seçime giren arkadaşlarına destek isteyen Mürtezaoğlu şikayet ve itiraz üzerine hakkımda hukuksuz karar verenleri önce Allah’a sonra milletime havale ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 14:41
YORUM EKLE