Alexa

Başkan Sarıcaoğlu; Gençlerimizin Yanlarında Olmaya Devam Edeceğiz

Cumhur İttifakı Kavak Belediye Başkan Adayı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçe merkezinde 5 bin metrekare alana kurulu belediye şantiye binasını istihdama yönelik tekstil fabrikasına tahsis etti.

Başkan Sarıcaoğlu; Gençlerimizin Yanlarında Olmaya Devam Edeceğiz

Kavak Belediyesi, şantiye binasını fabrikaya dönüştürme kararı alan Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, “Benim için şantiye değil gençlerimiz önemli” dedi.

Daha fazla gence iş imkânı sağlamak amacıyla ilçe merkezinde 5 bin metrekare alana kurulu belediye şantiye binasını gençlere istihdam kapısı olsun diyerek tekstil fabrikasına tahsis eden Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "Bizim için önemli olan gençlerimize iş ve aş imkânı sağlamak. Alınan bu karar ile 250- 300 insanımız daha işe ve ekmeğe kavuşmuş olacak.” dedi.

BÖLGEDE KURULU 26 FABRİKA GENÇLERİMİZE İSTİHDAM SAĞLIYOR

Göreve geldiği 2004 yılından buyana işsizlikle mücadele ettiğini ve bu sorunu açmak için girişimcileri ilçeye davet ettiklerini hatırlatan Başkan Sarıcaoğlu, “ Yıllar süren bu çalışmaların meyvesini yatırım olarak aldık ve bugün geldiğimiz noktada Organize Sanayi Bölgemizde yüzde yüz oranında bir doluluk var. Bölgede kurulu 26 fabrika hem ekonomiye katkı veriyor hem de 600 dolayındaki gencimize iş sağlıyorlar.” ifadelerini kullandı.

GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN YANLARINDAYIZ

Kavak 2. Etap Organize Sanayi Bölgesini hayata geçirerek bölgedeki işsizlik oranını sıfıra indirmek istediklerini kaydeden Sarıcaoğlu, yeni OSB için 500 dönümlük bir alan üzerinde çalışmalara devam ettiklerini anlattı. Üreten ve istihdam sağlayan yatırımcının her zaman yanlarında olduklarını kaydeden Sarıcaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

BELEDİYE ŞANTİYESİNİ TEKSTİL FABRİKASINA TAHSİS ETTİK

“Kavak’ta göreve geldiğimizde ilk olarak işsizlikle savaş başlattık. Bunun için gerçekten büyük mücadeleler verdik. Girişimcilere yaptığımız tanıtımlar, davetler ve sağladığımız desteklerle 5 yıl içinde Organize Sanayi Bölgemizde tam doluluk hedefine ulaştık. Şuan 2. Etap OSB için çalışmalar devam ediyor en kısa sürede de tamamlanacak. Ama bu süreçte de yatırımların sürmesi ve daha çok insanlarımıza iş imkânı amacıyla 19 Mayıs Mahallemizdeki belediye şantiye binamızı bir tekstil firmamıza tahsis ettik. Bizim için önemli olan gençlerimize iş ve aş imkânı sağlamak. Alınan bu karar ile 250- 300 insanımız daha işe ve ekmeğe kavuşmuş olacak.” 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 15:40
YORUM EKLE