Alexa

Başkan Zihni Şahin, Atakum'da Birlikte Yönetim Olacak

Zihni Şahnin, "Benim anlayışımda ortak akıl çok önemli. Ben yaptım oldu mantığına karşıyım. Atakum'da birlikte yönetim ve şeffaflık geçerli olacak" dedi

Başkan Zihni Şahin, Atakum'da Birlikte Yönetim Olacak

Samsun Almanyalılar ve Yabancı İş Adamları Derneği (SAYİDER) yönetimi ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakum ile ilgili projelerini anlattı.

Başkan Şahin,  "Atakum'un ekonomik anlamada gelişmesi için sizler gibi iş insanları ile istişare halinde olarak hizmet edeceğiz. Benim anlayışında ortak akıl çok önemli. Ben yaptım oldu mantığı ile hareket etmeyeceğiz" dedi.

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile birlikte SAYİDER yöneticileri ile düzenlenen kahvaltı programında buluşan Başkan Şahin, kendisine büyük ilgi gösteren ve destek sözü veren SAYİDER'li iş insanlarına projelerini anlattı. Ortaya koydukları hedeflerle Atakum'u her yönden 'bölgenin çekim merkezi' yapacaklarını söyleyen Zihni Şahin, kısaca şunları söyledi:

ATAKUMU GÜZEL BİR GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ

Gittikleri heryerde projeleri kısım kısım paylaştıklarını dile getiren Zihni Şahin; "Hedeflerimizi birlikte yönetim, şeffaflık ve ortak akıl ile başaracağız. Atakum için, sevgiyle birlikte yürüyeceğiz. Bunun için mahalle toplantılarımızı sadece şimdiki dönemde değil önümüzdeki 5 yıl içerisinde de sık sık yaptığımızı göreceksiniz. Sizlerle daima temas halinde olacağız. Kadınlar, gençler, yaşlılar, öğrenciler, eğitim ve sağlık camiası, emekliler, engelli kardeşlerimiz, sporcular, esnaflar, girişimciler, çalışanlar, tarımla uğraşan üreticilerimiz kısacası toplumumuzun tüm kesimlerini ilgilendiren bir vizyon ile projelerimizi hazırladık. Bu projelerimizle Atakumumuzu her alanda daha güzel bir geleceğe taşıyacağız. Gittiğimiz her yerde projelerimizi bölüm bölüm halkımızla paylaşıyoruz. İnsanlarımızın büyük ilgi ve beğenisine bizleri çok mutlu ediyor ve bize güç veriyor. Halkımıza çok teşekkür ediyorum." dedi

Eğitim ve Teknoloji Kampüsü projesi ile ile rehber öğretmenlere her türlü imkanı sunarak çocukların hayal gücünü geliştirmenin yanı sıra bilim ve teknolojideki gelişmeleri de takip etmelerini sağlayacaklarını belirten Şahin; Ayrıca 7/24 Uyumayan Dijital Kütüphane ile başta gençler olmak üzere her kesimden sanat ve kitap meraklılarına hizmet verileceğini dile getirerek konuşmasını şöyle tamamladı:

ÖĞRETMENEVİ, POLİSEVİ VE AKILLI ŞEHİR PROJESİ

Atakum’a Öğretmenevi ve Polisevi inşa edilmesi yönündeki yoğun talepleri dikkate alarak bu 2 önemli yatırımı projelerimize dahil ettik. Her 2 yatırım da büyük ilgi gördü. Ayrıca 'Akıllı Şehir Projesi' ile Atakum'un bütün bilgilerini bir merkezde toplayacağız. Toplanan bu bilgiler yaşanan gelişmelere göre sürekli güncellenecek.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ATAKART 

Sosyal Destek Projesi kapsamında 'Atakart'ı uygulamaya koyacağız. Bu kart sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız gücendirilmeden evlerinin acil ihtiyaçlarını karşılama imkanı bulacak.

ENGELLİLER İÇİN 'ÖZEL HİZMET MERKEZİ

Engelli vatandaşlarımızın Atakum'un cadde ve sokaklarında rahat hareket edebilmeleri için  kaldırımların yanı sıra, bina girişleri  ve yol tasarımlarını da 'Engelsiz Atakum Projesi' kapsamında yeniden ele alacağız. Ayrıca, 'Sosyal Belediyecilik' anlayışımız kapsamında, hanesinde engelli bireyi bulunan ailelerimizin düğün, nişan, sünnet, cenaze, mevlid ve pazar alışverişleri gibi zaruri durumlarda engelli bireylerini rahatlıkla bırakabilecekleri ve içinde uzman görevlileri bulunan Engelli Hizmet Merkezi'ni kuracağız."

TARIMA DESTEK!

Başkan Şahin, konuşmasının son bölümünde ise tarımsal ve ekolojik proje ve yatırımlara dikkat çekti. Zihni Şahin, şunları söyledi:

"Üreticimizin ürünü elinde kalmayacak. Alım garantili sözleşmeli ürün modeli uygulamamız ile üreticimizin ürününü alacağız. Organik tarımı destekleyeceğiz ve otoparklı semt pazarları kuracağız. Tarım ve hayvancılığı teşvik edip destekleyeceğiz. Modern bir Canlı Hayvan Pazarı kuracağız. Üreticilerimizin süt, yoğurt tereyağı gibi ürünlerinin endüstriyel ürün haline getirilmesini destekleyeceğiz. Üreticimiz bu projelerimizle daha çok üretecek ve daha çok kazanacaktır. 2014 yılında mahalle olan tüm köylerimizin yol ve ulaşım eksikliklerini tamamlayacağız."

KÜLTÜRÜN VE FESTİVALLERİN KENTİ ATAKUM

Atakum'a Küçük Sanayi Sitesi kuracaklarını belirten Zihni Şahin; Bundaki amacımız, otomobili bozulan Tekkeköy'e kadar gitmesin, ilçemizde bakım onarımını yapsın diyedir. Tüm bunların yanısıra kuracağımız Kültür Sanat Merkezi, Atakum'u 'Festivaller Şehri' yapma hedefimize paralel olarak hizmet verecek. Kısacası, halkımızla da paylaştığımız projelerimiz ve yatırımlarımızla Atakum'un yaşam standardını yükselteceğiz." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 19:35
YORUM EKLE