Alexa

CHP Atakum Adayı Cemil Deveci, Aday Tanıtım Toplantısını Gerçekleştirdi

CHP Atakum Adayı Cemil Deveci aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Atakum’ da yaklaşık 40 bin üniversite öğrencisi yaşadığını ve bunun Müthiş bir zenginlik olduğunu vurguladı.

CHP Atakum Adayı Cemil Deveci, Aday Tanıtım Toplantısını Gerçekleştirdi

Türkiye’nin en önemli seçimlerinden birine hazırlandıklarını belirten CHP Atakum Belediye Başkan Adayı Cemil Deveci, "Her seçim önemlidir. Ancak bu seçim, sonuçları itibariyle en önemlisidir. Bu seçimde merkezi iktidar değişmeyecek. Ancak; yaşam tarzımız en azından korunacak; Çağdaş ve modern, gelişimi ve değişimi izleyecek, en önemlisi de yaşam standartımız yükselecektir." dedi.

"Ben, çalmayacağım. Çaldırmayacağım"

Belediyeler, yerinde yönetim birimleri olduğunu ifade eden Deveci; "Yönetim teknikleriyle birlikte, yönetim kurumları ortak akıl ve daha önemlisi kurumsal akıl organları oluşturulabilirse, işte o zaman kentler demokrasinin yaşam biçimine dönüştüğü kaleler olarak yerlerini alırlar. İşte bizim en önemli projemiz bu. İkinci önemli problem… Halkın parasını, halk için, en verimli şekilde, karar sürecine halkı da katarak, dürüst, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetimle harcayacağım. Ben, çalmayacağım. Çaldırmayacağım. Benim yönetimimde her kim, bir yolsuzluk iddiasında bulunur ve ispatlarsa, “sözümü tutamadım. Özür dilerim” derim. Gelsin yolda yakama yapışsın. Gereğini de yaparım. O koltukta bir gün oturmam. Ben, siyasetin bu iki temel sorununa, ‘Ben bilirim. Ben yönetirim’ diyen ve hesap vermeyen tavrına, baş kaldırıyorum. Benim yönetimimde bunlar olmayacak." dedi.

Cemil Deveci'nin konuşmasının devamı şöyle: 

Atakum’ un sorunlarını da, çözümlerini de biliyoruz. Ben ve çalışma arkadaşlarım, bu kentte, Atakum’ da yaşıyoruz. CHP örgütü bileşenleri, gönüllüleri ve uzmanlarıyla, yaklaşık üç, üç buçuk yıldır bu kent üzerine çalıştık. Araya bir anayasa değişikliği referandumu ve bir de genel seçim girdi. Ama biz dersimize çalışmaya devam ettik.  Atakum yeni bir şehir. Güzel bir coğrafyası var.  Evet… Bir tarihi kent değil. Bu alanda bilinir bir geçmişi de yok. Öne çıkmış kültürel ve sanatsal alt yapısı da yok. 

Dolayısıyla, Atakum’ un çok büyük bir eksiği var. Atakum’ un bir kimliği yok. Atakum denince akla bir şeyler gelmeli. Denizinden, sahilinden ve doğasından başka bir özelliği akıllara gelmiyor. Atakum turizm kenti olamadı. İşte, biz buradan başlayacağız. Atakum’ a bir hedef koyacağız. O hedef, Atakum’ un kimliği ve markası olacaktır. Sadece bu da değil. Atakum ilçemizi Turizm kenti… Kültür ve sanat kenti… Üniversite kenti yapacağız. Atakum’ da yaklaşık 40 bin üniversite öğrencisi yaşıyor. Müthiş bir zenginlik… 

Biz, kent yönetim politikamızı, gençlik, turizm, kültür ve sanatı, öncelikli hedeflerimiz olarak belirledik. Atakum’ un kimliği, Atakum’ un markası turizm olacak. Tabi ondan önce, yine buna paralel olarak, kültür ve sanat kenti haline getireceğiz. Bu bir hayal değil. Kimine hayal olarak görünen bu yapılanmaları planladık.

Biz, bu kente yabancı değiliz. Dersimizi iyi çalıştık. Biz, hanlara, hamamlara değil, biz insana yatırım yapacağız. Kriz, borç ve işsizlikAktif istihdamVicdanlı yönetimKırsal alan planlamalarıKooperatifleşmeOrganik Tarım… Tüketiciye, ucuz ve kaliteli ürün sunmak, başlıca projelerimizdir.

Ben Avukat Cemil Deveci olarak söylediğim her sözün ve yapmayı planladığımız her projenin arkasında ve takipçisi olacağım. Buna, hepinizin huzurunda söz veriyorum. Yeniden, Atakum’u kazanmak yolunda, bugün buraya gelerek, bizlerle olduğunuz için teşekkürlerimi sunarım.   Buradan sizlere söz veriyorum. Dürüst olacağım. Maalesef söylemekten utanıyorum, Ancak ülkemizi yönetenler yüzünden projeleri konuşmaktan ziyade bunun sözünü veriyorum. 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 13:44
YORUM EKLE