Alexa

CHP ile İyi Parti arasında ittifak Çatlağı

CHP ile İyi Parti arasında ittifakta çatlak başladı. İyi Part'nin Bakırköy adayı CHP'ye seçimde hezimeti yaşatacakları iddiasında bulundu.

CHP ile İyi Parti arasında ittifak Çatlağı

Bilindiği üzere CHP ile İyi Parti imzaladıkları protokolda Millet İtitfakı'nı 31 Mart seçimlerine taşıma kararı almıştı. Şu an bazı bölgelerde iki parti arasında zaman zaman gerginlikler yaşanıyor.

İyi Parti'nin sert eleştirilerine maruz kalan CHP diğer taraftan kendi içinde de zor bir süreç yaşıyor. Teşkilat içerisinde bir çok tepkilerle çalkanan CHP. İyi Partili ortağıyla da anlaşamadığı iddia ediliyor.

CHP,bir çok yerde İyi Parti'nin sert eleştirileriyle de karşı karşıya kalıyor. 2014 yerel seçimlerini CHP'nin kazandığı Bakırköy'de ittifakı çatlatacak açıklamalar yapılarak, CHP'nin son beş yılının sorgulanacağı belirtiliyor.

İyi Parti'nin Bakırköy adayı Ateş Ünal Erzen, CHP'li Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nu ve İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na sert sözlerle yüklenerek; CHP'ye hezimeti yaşatacaklarını savundu.

Bakırköy'ün son dönemdeki halinin geceleri kendisini uyutmadığını söyleyen Ünal Erzen; "Bakırköy'ün son 5 yıllık halini gördükçe, duydukça ve dinledikçe çok üzülüyorum. Bakırköy'ün imajı bozuldu. Biz göreve geldiğimizde, Bakırköy'ün son 5 yılını sorgulayacağız ve Bakırköylüler her şeyi bilecek." dedi. Ardından ise, "CHP'nin tüzel kişiliğine hiçbir zaman karşı değilim ancak Bakırköy'ün sosyal demokrat ve Atatürkçü düşünceyle yönetildiğine inanmıyorum" ifadelerini kullandı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 15:17
YORUM EKLE