Alexa

Cumhur İttifakı, Samsun'da Meclis Üye listelerini nasıl sıraladı?

Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti ve MHP teşkilatları; Belediye meclis üyeliği için ortak liste hazırlığına başladı.

Cumhur İttifakı, Samsun'da Meclis Üye listelerini nasıl sıraladı?

Cumhur İttifakı partileri AK Parti ve MHP genel merkezleri Büyükşehirlerde belediye meclis üyelikleri için ortak liste yapma kararı almıştı.

31 Mart 2019 seçimlerine Cumhur İttifakı başkan adaylıklarında olduğu gibi belediye meclis üyeliklerinde de ortak liste hazırlığın stardını vererek yerel teşkilatlarını bilgilendirmişti.

Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Cumhur İttifakı kapsamı dahilinde Belediye başkan adaylarının belirlenmesi yönünde yapılan çalışmalar neticelendirilmişti. Buna göre, Buna göre; Alaçam ve Asarcık ilçeleri  MHP'ye bırakılmış, diğer kalan ilçeler ise ve Büyükşehir AK Partili adayların desteklenmesi kararlaştırılmıştı.

Belediye Başkan adaylarının belirlenmesinden sonra  Ak Parti ve MHP Samsun'da ikinci aşama olan Belediye Meclis Üyelelerinin belirlenmesi çalışmasına başladı. 31 Mart 2019 seçimlerine sayılı günler kala Samsun'da seçim çalışmaları olanca hızıyla devam ederken, hazırlıklarda aralıksız devam ediyor. Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti ve MHP teşkilatları, belediye  meclis üyelikleriyle ilgili görüşmelere başladı.

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ LİSTE HANGİ ESASLARA GÖRE HAZIRLANIYOR

Teşkilatlar arası yapılacak görüşmelerle; Cumhur İttifakı'nın tüm ilçelerde ortak belediye meclis üyesi isimleri oluşturulacak. Alaçam ve Asarcık'ta Milliyetçi Hareket Partisi belediye meclis üyesi listesi,  diğer ilçelerde ise AK Parti belediye meclis üyesi listesi hazırlanarak seçime bu ortak listelerle girilmiş olacak.

19 Şubat'ta Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilmesi gereken listelerle ilgili çalışmalar başladı.

İki ittifak partisinin meclis üyeleri listesinin nelerin esas alınarak hazırlanacağı sıralamanın ise nasıl yapılacağı İttifak Partilerin genel merkezleri tarafından belirlendi. Buna göre Ak Parti ve MHP yerelde Belediye meclis üyelerinin isimlerini oluşturacak ve listeye yerleştirecek.

Belediye Başkan adaylarının ardından şimdi gözler hem büyükşehir hem de İlçe Belediyeleri listesinde.  

İşte O Listeler:

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 16:43
YORUM EKLE