Alexa

Erhan Usta, Adaletli bir yönetim sergileyeceğiz

Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Atakum Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Erhan Usta, Adaletli bir yönetim sergileyeceğiz
banner327

Seçim çalışmalarını sürdüren Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Atakum Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Seçmen ile aramdaki engeli kaldırdım

Konuşmalarında her kesimden destek almak istediğini belirten Usta, “Siyasi partilerin teklifini kabul etmememin bir nedeni de, bana güvenen insanların desteği alabilmek. İnsanlar size güvense de, şehir için faydalı işler yapacağınızı bilse de, sizi çok başarılı bulsa da kutuplaştırılan bu ortamda kendi siyasi partisine oy vermeyi tercih ediyor. Sizin siyasi partinizi tercih etmiyor. Ben de seçmenlerle aramdaki bu engeli kaldırmak istedim. Samsun’a başkan olabileceğime inananlar için, toplumun her kesiminden destek alabilmek adına aramızda bir parti engeli olmadan, destek verebilesiniz diye bağımsız aday oldum." Bunun da yanıtını sahada çok net olarak gördüklerini dile getirdi. Usta; "Oy vermeyen insanların bugün yanımızda gönüllü olarak yer aldığını ve yanımızda ve bizden daha fazla çalıştığına biz tanıklık ediyoruz” ifadelerini kullanarak, açıklamalarını şöyle devam ettirdi:

Hiç bir siyasi partiye geçmeyeceğim

5 yıl boyunca hiçbir siyasi partiye geçmeyeceğini sözlerine ekleyen Usta açıklamaların şöyle sürdürdü: “Bağımsız seçilersek, 5 yıl süresince hiçbir siyasi partiye geçmeden bağımsız olarak devam edeceğiz. Mantıklı bir insan tırnaklarıyla kazıyarak, gönüllü insanlarla aldığı belediye başkanlığında, bir siyasi partiye geçerek gel bana patronluk yap demez. Siyasi parti teşkilatlarla her zaman belediyeler arasında sorun olmuştur. ‘Bana ihale vereceksin, benim çocuğumu işe alacaksın, bana bunu vereceksin, bunu alacaksınız’ diye Allah’a çok şükür bizde böyle olamayacak. Bize kimse talimat veremeyecek. Adaletli bir yönetim sergileyeceğiz. İşe alımlarda ve ihalelerde şeffaflık olacak. İhaleleri, halka açık yapacağız. Canlı olarak izlenebilinecek” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE