Alexa

Erhan Usta; Hem Üretici, Hem de Tüketici Mağdur

Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Vezirköprü'nün, Göl, Öğürlü, Şentepe, Kıranalan, İncesu ve Yağınözü Mahallelerine ziyarette bulundu.

Erhan Usta; Hem Üretici, Hem de Tüketici Mağdur

31 Mart Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Erhan Usta, Vezirköprü'nün, Göl, Öğürlü, Şentepe, Kıranalan, İncesu ve Yağınözü Mahallelerine ziyarette bulunarak, yaptığı konuşmada "kararları ortak alacağız" dedi.

HEM ÜRETİCİ MAĞDUR HEM TÜKETİCİ

Erhan Usta, Göl Mahallesi'nin pazar meydanında vatandaşa gerçekleştirdiği açık hava toplantısında yaptığı konuşmada, 'Ovalardan çıkan ürünün işleneceği, saklanacağı tesislerimiz yok. Çarşamba ve Bafra Ovamız var ama konserve, salça, meyve suyu fabrikamız yok, soğuk hava depomuz yok.

Bunlar olmadığı zaman ürün pazara geliyor, yarısı tarlada kalıyor yarısı para etmiyor. Sezonunda talebi artırmak lazım. Sezon bittikten sonra ürünün tamamanı piyasaya girmediği için fiyat yükseliyor. Hem üretici mağdur hem tüketici mağdur. Meyve suyumuz, salçamız dışarıdan geliyor. Ham maddemiz var ama dışarıdan alıyoruz. Yatırımcı sizden yer istiyor, belediye yer vermiyor. Böyle bir şey olabilir mi?'' dedi.

Bağımsız aday olmak büyük avantaj

Konuşmasına devam eden Usta: ''Allah nasip ederse başkanlığa gelirsek adaletli bir yönetim anlayışımız olacak. Bir siyasi partiden aday olmamak ciddi bir avantajdır. Etrafımıza böyle anlatmamız lazım. Herkesi kucaklayacağız. Kararlarımızı alırken ortak bir akılla karar alacağız. Beraber düşüneceğiz. Dayatmayla, 'ben bilirim benim dediğim olacak, Gülsan sanayisini yıkıyorum kardeşim bitti' şeklinde karar almayacağız, ortak akılla karar alacağız. Biz bunların hepsini yapabiliriz'' şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 13:48
YORUM EKLE

banner325