Alexa

Erhan Usta, Ladik'te AKM Açılışında Konuştu

Samsun Millletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Ladik'te esnaf ve vatandaşlarla biraraya geldi. Usta burada yaptığı konuşmada, "Biz Uluslararası arenayı iyi biliyoruz." dedi.

Erhan Usta, Ladik'te AKM Açılışında Konuştu

Yeral Seçim çalışmaları kapsamında, Samsun'un Ladik ilçesinde hemşehrileriyle biraraya gelen Bağımsız Belediye Başkanı Erhan Usta, İlçede bulunan esnaf ve vatandaşların yoğun ilgisini gösterdiği  Ladik’te bulunan Seçim Kordinasyon Merkezi’nin de açılışını yaptı.

Kaynak bulamazmışız, hizmet edemezmişiz

Merkez ziyaretlerinin ardından Ladik İlçesine bağlı İbi, Ahmetsaray, Salur ve Toptepe mahallelerini ziyaret eden Erhan Usta, Türkiye ve Samsun ekonomisiyle ilgili yaptığı açıklamada, Belediye başkanı olduklarında kaynak bulamayacakları yönünde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını, Devlet Planlama Teşkilatı’nda çalışırken  Uluslararası arenada ülkeye bir sürü kaynak getirdiklerini, Samsun'a da kaynak bulacaklarını kaydetti.

Ladik ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda konuşan Erhan Usta özetle şöyle dedi:

“Vatandaşın aklını karıştırmaya çalışan bazı tilkiler var, bunlar bizim hakkımızda atıp tutuyor ama kendi kendilerini rezil ediyorlar haberleri yok. Erhan Usta başkan olursa kaynak bulamazmış, devlet bize para göndermezmiş, bizde vatandaşa hizmet götüremezmişiz. Aklı olan adamın kuracağı cümle değil bunlar.

SAMSUN'A DA HİZMET GETİRİRİZ

Belediyelerin 3 tür geliri vardır. Bunlardan birincisi vergilerdir. Bu vergiler zaten toplanıyor. Biz bu vergileri en adil şekilde toplayacağız. İkincisi de hazineden gelen pay, bakın burası çok önemli yardım değil pay. Bu payları her belediye alıyor, bu yasalaştırılmış bir hak. Bu payı her partili belediyelere veriyorlar, bizde bu payı alacağız. Üçüncüsü ise uluslararası fonlanlardır.

Biz Uluslararası arenayı iyi biliyoruz. Devlet Planlama Teşkilatı’nda çalışırken biz Uluslararası arenada ülkeye bir sürü kaynak getirdik, Samsun’a da getiririz evvelallah. Çantamızı alıp gezeceğiz arkadaşlar. Önce Samsun’u gezeceğiz yatırımcı çekeceğiz, sonra ülkeyi, sonra da yurt dışını gezip Samsun’a yatırımcı getireceğiz. Köylerde genç kalmadı, her biri biryerlerde çalışamaya gidiyor neden, çünkü Samsun’da iş yok. Samsun’un istihdam sorununu Türkiye’deki ismi sayılı ekonomistlerden olan Erhan Usta çözer. Kaynak bulamazmışız,hizmet edemezmişiz inanmayın bunlara, göreceksiniz Samsun kaynaktan geçilmeyecek.” 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 12:36
YORUM EKLE