Alexa

Erhan Usta; Samsun'un ayaklarına prangalar vurulmuş

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız aday olduğunu açıkladıktan sonra ilk mitingini gerçekleştirdi.

Erhan Usta; Samsun'un ayaklarına prangalar vurulmuş

Sosyal medya hesaplarından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak aday olduğunu açıkladıktan sonra ilk mitingini Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı Kurtuluş Yolu'nda düzenleyen Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, tüm tecrübelerini Samsun için kullanmaya geldiğini söyledi.

Memleketi Havza’da kalabalık bir grup tarafından karşılanan Bağımsız aday Erhan Usta, 100 yıl önce Havza’da Milli Mücadelenin ilk kıvılcımın çakıldığını hatırlatarak; “İnşallah 100 yıl sonra bizde Havza’dan bir mücadele başlatıyoruz. Samsun’da 1973 yılında bir kez daha bağımsız belediye başkan adayı olarak Kemal Vehbi Gül seçilmiş. Samsun bunu yapabiliyor. O günden bu yana hiç kimse bağımsız olarak aday çıkma cüretini gösterememiş. Biz inşallah o cesareti bir kez daha gösterdik ve bağımsız olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduk. Biz bu gücü ve cesareti sizlerin bu desteğinizden aldık." ifadelerini kullandı.

Erhan Usta, Samsun merkez programında ise, Samsun'un ayaklarına prangalar vurulmuş bir şehir olduğunu ifade etti.

Samsun'un birçok avantajı olduğunu belirten Usta, "Mükemmel bir stratejik konumu, verimli ovaları, turizm potansiyeli var fakat buna rağmen Samsun sürekli geri gidiyor. İşte aday olmamızın temel nedeni Samsun'un bu geri gidişini durdurmaktır. Samsun ekonomisinin sürekli geriye gidişine kayıtsız kalamazdım." dedi.

Usta, tüm tecrübelerini Samsun için kullanmaya geldiğini ve Samsun halkına kendini teslim ettiğini kaydederek, seçimlerin demokratik şekilde olmasını arzu ettiğini dile getirdi.

Fikirlerin, projelerin yarıştırılmasını isteyen Usta, şunları söyledi:

"Burada fikirleri yarıştıralım, projeleri yarıştıralım, yani siyasi kavgaya, siyasi rekabete dökmeyelim bu işi. Herkes eteğinde ne bilgisi varsa, nasıl bir ekibi varsa millet bunu alsın ve milletimiz ona göre tercih yapsın. Benim istediğim budur. Huzurlu ve centilmence bir seçim olsun. Buradan da ilan ediyorum, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan herkesi tek tek ziyaret edeceğim randevu isteyerek ve bu seçimlerin sağlıklı geçmesi için elimden gelen her şeyi yapacağım."

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 23:03
YORUM EKLE