Alexa

HDP; Cumhur İttifakına Karşı Kime Destek Verdi?

HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada Cumhur ittifakını hedef aldı.

HDP; Cumhur İttifakına Karşı Kime Destek Verdi?

HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın yerel seçimler kapsamında yaptığı açıklamada 31 Mart yerel seçimlerinde Samsun'da aday çıkartmayacaklarını açıklayarak, "AKP ve MHP faşizmini geriletecek adaylar kazansın. Adaylar normaldir Onlar kazanacağına Necattin Demirtaş kazansın" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da AK Parti MHP iktidarını geriletmek için CHP'nin desteklenebileceğini, demokrasinin yerelden başladığını, yerelde demokrasi varsa, yereldeki insanlar sürece katılabiliyorsa yerelde insanlardan çok güzel sonuçlar alınabileceğini belirten Cevdet Bakın konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

CUMHUR İTTİFAKI DÜŞMANLIĞI

“HDP Samsun İl yönetm olarak yerel seçmlerde bizim adayımız yok. Seçmde kim destekleriz bilemyoruz. AKP hükümet çevreci değldir. AKP, İnsan haklarını önemsemiyor bu yüzden onu desteklememjz mümkün değl. Tek adamın talmatı ile yereldeki beledyeleri dizayn edlyorsa oradan demokrasi çıkmaz. Demokrasi ilk olarak yerelde başlar. Karşı tarafta CHP ve İYİ Parti kalıyor. Biz partilerin hepsine burjuva partsi dyoruz. Hçbir alanda ttfak yaptığımız br part yok. Bzm ilkelermizi kabul eden herkesi destekleriz. Biz sadece Samsun’da parti olarak belediye mecilslerne adaylarımızı çıkaracağız. Ancak muhalefette AK Part ve MHP faşizmn gerletecek adayların olması güzel br durum. Bence AK Part ve MHP’nn adayı kazanacağına Necattn Demrtaş gayret edip o kazansın. Bizim buna bir itirazımız olmaz” 

31 Mart yerel seçimlerinde Samsun'da aday çıkartmayacaklarını belirten Cevdet Bakın, üzerine basa basa Faşist olarak nitelendirdiği Ak Parti ve MHP'nin oluşturdukları Cumhur İttifakına olan düşmanlığı birkez daha göstermiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 20:54
YORUM EKLE