Alexa

İbrahim Sarıcaoğlu; Kavak Şahlanışını bizimle devam ettirecek

Kavak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı İbrahim Sarıcaoğlu, “Kavak Şahlanışını bizimle devam ettirecek” dedi. Kavak’ta binlerce kişi katıldıkları geleneksel tirit gecesinde 31 Mart yerel seçim zaferini kutladı.

İbrahim Sarıcaoğlu; Kavak Şahlanışını bizimle devam ettirecek

Kavak Belediyesince düzenlenen “Geleneksel Tirit Gecesi”nde vatandaşlar salona sığmadı. Gecede İki bini aşkın vatandaşa ilçenin yöresel yemeği kaz tiridi ikram edildi. Cumhur İttifakı adayı Sarıcaoğlu, Kavak'ta bu şahlanışın kendileriyle devam edeceğini söyledi.

Tirit gecesi programına, AK Parti Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, AK Parti önceki dönem milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti İlkadım eski ilçe Başkanı Hakan Ay, MHP İlçe başkanı Cahit Kamber, ve AK Parti ilçe Başkanları, AK Parti eski ilçe Başkanı Bülent Yüksel, AK Parti eski il Başkanı Osman Çetinkaya, Meclis Üyesi adayları, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Gecenin açılışını yapan Cumhur ittifakı adayı ve Kavak Belediyle Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ AK Parti olarak Kavak’ta yaşadığımız her seçimi oyumuzu artırarak kapattık. 31 Mart’ta da öyle olacak. Kavak’ta bu iş bitmiştir. Şimdiden seçim akşamı kutlama yapmak üzere hepinize otogar meydanında randevu veriyorum” dedi.

Görev süresinin ilk beş yılında ilçeye önemli projeler kazandırdıklarını anlatan Sarıcaoğlu; “İlk beş yılımız çıraklık dönemimizdi. Ama öyle çıraklık ki 16 proje ile geldik 70 proje ile kapatıyoruz. Şimdi 31 Mart’tan sonra ustalık dönemimiz başlıyor. Yeni projelerimizle yepyeni bir Kavak ortaya çıkartacağız. Bunun sözünü veriyorum. Yeter ki sizler bu ülkeye çelme takmak isteyenlere meydan vermeyin” dedi.

HASAN BASRİ KURT: KAVAK KARARINI VERMİŞ

Kavak’ta gördüğü coşkulu katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti önceki dönem Milletvekili Hasan Bari Kurt’da Kavak'ta son beş yil içerisinde çok büyük gelişmeler ve yatırımlar olduğuna dikkat çekti. Kurt, Kavak'ta yükselişin ve kalkınmanın devam edeceğine işaret ederek; “Bu gece bir kez daha gördük ki Kavaklı kararını vermiş ve başlayan hizmet kervanı yeni dönemde de devam edecek. AK Partili bir belediye ile Kavak beş yılda çok avantajlı bir konuma ulaştı. Kavaklı yine tercihini Cumhur ittifakından yana kullanarak ilçesinin şahlanış hareketine desteğini verecektir “ dedi.

MUSTAFA DEMİR: SİZE SÖZ VERİYORUM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Kavak’ın son yıllarda ciddi bir kalkınma gerçekleştirdiğini belirterek bundan sonra da alacağı yatırımlarla daha gelişeceğini söyledi. Kendisinin de Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi ile ilçeye her desteği sağlama sözü veren Demir, “ Kavak’ın gelişimini bundan sonra hep birlikte yapacak ve bugünkün konumundan daha ileri noktalara taşıyacağız. Size söz veriyorum beş yılda ilçenin 85 mahallesinin tüm sorunlarını çözeceğiz. ne kadar yol istiyorsanız yapacağız. bunu hep birlikte yapacağız” dedi.

YUSUF ZİYA YILMAZ: ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

Geceye katılanların ilgisinden ve coşkusundan etkilendiğini söyleyen Eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’da şu ifadelere yer verdi:

“Görüyorum ki Kavak’ta bu iş bitmiş. Seçim kazanılmış. Bugünden hayırlı uğurlu olsun. 1 Nisan sabahı hep birlikte Samsun ve Kavak’ı doludizgin geleceğe doğru koşturacağız. Şundan kesinlikle emin olunuz ki bundan sonra alacağı yatırım ve hizmetler ile Kavak beş yıl sonra tanınmayacak kadar gelişmiş, kalkınmış bir yer olacak. 31 Mart’tan itibaren yapılacak tüm hizmetler şimdiden hayırlı uğurlu olsun”

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 18:00
YORUM EKLE