Alexa

Mustafa Demir, Havza'da MHP Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir Yerel seçim çalışmaları Kapsamında Havza ziyaretinde MHP İlçe başkanı Uğur Yıldırım ve yöneticiler ile bir araya geldi.

Mustafa Demir, Havza'da MHP Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir Havza'yı ziyaret etti. Vatandaşlardan destek isteyen Mustafa Demir, Cumhur İttifakı ortağı MHP Havza ilçe Başkanlığını ziyaret ederek burada MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım ve yönetim kurulu ile bir araya gelid.

Demir, burada yaptığı konuşmada MHP’nin kuruluşunun 50 yılını kutlayarak Merhum Alparslan Türkeş’i rahmet ile andı.

Ak Parti ve MHP arasında kurulan ittifakın ülkenin geleceğini teminat altına alan bir ittifak olduğunun altını çizen Mustafa Demir, “ Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde Devlet Bahçeli'nin katkıları çok önemli. Yerel seçimlerde Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yerel ayağını dolduran bir seçim olacak. Allah 31 Martta bize hayırlı, bereketli, ülkemiz için, şehrimiz için, gelecek neslimiz için çalışmayı sağlamak için fırsat versin.” dedi.

Yerel seçim çalışmalarında Havza'da her türlü desteği vereceklerini söyleyen MHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, ittifakın önemli olduğunu belirterek; “Birkaç belediye fazla almaktansa ülkemizin geleceğine için yatırım yapmanın, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tam olarak yerleşmesi için ittifakın devamlılığında hem fikiriz. İnşallah 31 seçimlerinden sonrada birlikteliğimizin devam önemli. Seçim çalışmalarına her zaman için destek vereceğiz.” şeklinde konuştu.

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Ak Parti İlçe Başkanlığı genişletilmiş istişare toplantısına katılarak burada yaptığı konuşmada, En yüksek oy oranını Havza'dan beklediğini söyledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, ilçe teşkilatı olarak yerel seçimler için her türlü hazırlığın tamamlandığını belirterek; “98 mahallemizde çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadan oy oranımızı yükseltmek için çalışacağız.” ifadelerini kullanırken, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise 15 yılda Havza’da AK Partinin belediyecilik anlayışını en iyi şekilde yansıtacak hizmetlerde bulunduklarını belirtti. Murat İkiz konuşmasında “31 Mart seçimlerinde inşallah bu hizmetlerimizi daha ileriye taşıyacak bir arkadaşımıza görevi devretmekten mutlu olacağım. Dün olduğu bugün de, yarında partimizin ve havzalı hemşerilerimizin hizmetinde olacağım.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Havza Belediye Başkan Adayı Sebahattin Özdemir ise, “Havza için önemli projelerimiz ile yola çıktık. İnşallah 15 yılda sayın başkanımın yapmış olduğu hizmetlerin üstüne yenilerini ekleyerek halkımıza hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağım.” Dedi.

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aday tanıtım toplantısında “Samsun şahlanışa hazır mısınız?” dediğini hatırlatarak; “ 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Samsun’da şahlanış başlayacak.  Benden önce belediye başkanlığı yapan Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Hakikaten Samsun’a bir vizyon kazandırdı. Hemen hemen her alanda eşdeğer, planlı, programlı yaptığımız her proje Samsun’a merhale kat ettirecek. İlçelerimize her dokunuşumuz ilçeye merhale kat ettirecek. Yatay kalkınmayı en iyi şekilde il olacağız. Eşdeğer katılımla, eşdeğer refah, eş değer mutluluk böyle bir sistem. “ dedi.

Hedeflerinin gönül belediyeciliği olduğunu belirten AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir; “ Hedefimiz 1 milyon 350 bin insanımızın takdirini, sevgisin, güvenini, saygısını kazanmak. Allah nasip ederse ben hep sahada olacağım. Belediye başkanlığı koltuğunda oturarak belediye başkanlığı yapılmaz. O koltuk tozlanacak.” dedi.

Demir il içi ulaşım problemlerine değinerek; “Bafra garajının oraya Yeni minibüs terminali yapacağız. Samsun’un bütün ilçelerinden minibüsler buraya gelecek. Havza Bekdiğin’de organize sanayi bölgemiz var. Sayın Başkanı Murat İkiz’in çok emeği var, Havza’ya çok hizmetleri oldu. Kendisini hayır ile yad edeceğiz. Ama millete hizmetten kurtuluş yok. Kendisini millete hizmet ettirmeye devam edeceğiz. Havza Organize Sanayi Bölgesinin alanını 10 bin dekara çıkarılası için çok uğraştı. Samsun Büyükşehir’e gelince orayı 20 bin dekara çıkaracağız. Bunu neden yapacağız. Türkiye’nin belki de dünyanın en yeşil, en güzel, alt yapısı en mükemmel adeta bir organize sanayi bölgesi değil bir şehir inşa edeceğiz orada. Bu projemiz tamamladığında sanıyorum dünyada birçok ödül alacağını düşünüyorum bu projemizin. “ dedi.

5 yıl sonra Samsun Büyükşehir Belediyesinin yol yapan, kanalizasyon yapan bir belediye olmayacağına değinen Demir; “Samsun’da 5 yıl sonra gündeme üretimi, sanayiyi, sanatı, istidamı, kültürü, sporu, insanı mutlu eden, en mutlu insanların yaşadığı Samsun’u inşa eden belediye olacağız. En yüksek oy oranını Havza’dan bekliyorum. İstikametimizden şüphemiz yok, niyetimizden tereddüdümüz yok.  Bu şehrimiz, bu ilçelerimizi mutlu etmek için elimizden geleni yapalım. Bu şehre bu ülkenin ihtiyacı var. Bu şehrin asil insanlarına bu ülkenin çok ihtiyacı var. Belediye başkanlığımız döneminde insanımızın da niyetini, gücünü, enerjisini üst düzeye çıkaracak projelere imza atacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun.” Dedi.

Toplantıya AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, AK Parti Havza Belediye Başkan Adayı Sebahattin Özdemir ve partililer katıldılar.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 13:18
YORUM EKLE