Alexa

Mustafa Demir, Samsun Vizyonu Millet Bahçesi Olacak

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, "Tüm projelerimizde doğanın yapısının korunması ve yeşilin artırılmasını öncelik olarak görüyoruz." dedi.

Mustafa Demir, Samsun Vizyonu Millet Bahçesi Olacak

Samsun'da yapım ihalesi Şubat ayında gerçekleşen Millet Bahçesi hakkında bilgi veren Mustafa Demir, Türkiye'de artık şehirlerin dokusunun doğayla bir bütün haline getirilmesi yönünde ciddi çalışmalar başlatıldığın, Millet Bahçeleri'nin de bu yönde en önemli vizyon projeleri olduğunu söyledi.

Kentlerin yaşayan bir dokusu, tabiatta renklerin bir dili olduğunu belirten Cumhur İttifak Adayı Demir, "Biz tüm bunları Millet Bahçelerimizin içinde toplayacağız. Yeşil yaşamda önemli bir renktir. Huzurun, şifanın, güvenin, ferahlığın rengi olarak görülür. Bu noktadan hareketle Millet Bahçelerimiz kentlerimizin yaşam, buluşma, huzur noktaları olacak. Şehirlerin betonlar arasında sıkışıp, nefes alamaz hale gelmesini istemiyoruz. Tüm projelerimizde doğanın yapısının korunması ve yeşilin artırılmasını öncelik olarak görüyoruz." şeklinde konuştu.

"MİLLET BAHÇESİ YENİ BİR YAŞAM ALANI OLACAK"

Eski 19 Mayıs Stadı'nın yerine yapılacak olan Samsun Millet Bahçesi Samsun'un yeni yaşam merkezi olacağını ifade eden Mustafa Demir, "Şehrimizin Millet Bahçesi içinde birçok proje yer alacak.  Spor alanları, bisiklet parkuru, koşu parkuru, iki tenis kortu, iki basketbol ve voleybol sahası bulunacak. Bahçesinde 40 farklı türde 3 bin ağaç ve 75 farklı türde 40 bin çalı yer örtücü bitki olacak.  Ayrıca, yöremize uygun çok çeşitli bitki türleri ekilecek. 13 bin metrekarelik çim aktivite alanı, süs havuzu, gül bahçeleri, vatandaşlara açık yenebilir yiyecek ekim-dikim alanı dizayn edilecek. Yöresel bitkilerin mevsimsel renklenme gösterisinin yapılabileceği yerler, farklı yaş gruplarına yönelik 2 bin 45 metrekarelik çocuk oyun alanı, ebeveynler için de dinlenme, oyun ve seyir alanları yine projede bulunacak. Huzur, mutluluk, doğa, sosyal yaşam hepsi Millet Bahçemiz'de doğa ile iç içe bir yaşam sunacak." diye konuştu.

DEMİR: "SAMSUNSPOR ANITI YAPILACAK"

Samsun'un vazgeçilmezi Samsunspor'un unutulmayacağını vurgulayan Başkan Adayı Demir, "Samsunspor bizim vazgeçilmezimiz. Kentimizin her alanında renkleriyle, hatıralarıyla, simgeleriyle yaşaması gerekiyor. Kırmızı-Beyazlı ekibimizin tarihinde 20 Ocak 1989 unutulmaz acı bir gün.  Hatırlarsanız kafileyi taşıyan otobüsün Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu uçuruma yuvarlanmış Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomiç ise Sırbistan’da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etmişti. Millet Bahçemiz içerisinde Samsunspor anıtı yaparak takımızın unutulmaz isimlerini orada yaşatacağız." dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 20:51
YORUM EKLE