Alexa

Necattin Demirtaş, suç duyurusunda bulundu

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, internet gazeteleri üzerinden şahsına yönelik algı operasyonları gerçekleştirildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Necattin Demirtaş, suç duyurusunda bulundu

31 Mart seçimleri kapsamında sahaya çıktıklarından bu günlere kadar sosyal medyadan sahte hesaplarla kendisine saldırıldığı ve algı operasyonu yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Yalan ve dayanaksız haberlerle sahte kimliği belirsiz anketlerle kaynak gösterilmeden yapılan ahlaka ve yasaya uymayacağını ve bu işin bu kadar ucuz olmadığını belirtti. 

Algı operasyonları, montaj, şantaj yapılıyor

İlkadım Belediye Başkan Adayı Demirtaş, “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde; şehrimizin daha iyi kadrolarla yönetilmesi için mücadelemizi sürdürüyoruz. Adil ve yalandan, iftiradan uzak, işin ehli insanlara ve projelere değer verilmesi için çalışıyoruz. Tüm bunların algı operasyonları, montaj, şantaj gibi bu ülkenin çok çektiği düzeysiz rekabet ile zarar görmesini istemiyoruz. Öncelikle bu yerel yönetimler seçimidir. Bu seçimin taraflarını, yerel yöneticilik becerileri ve güvenilirlikleri ile kıyaslamak gerekirken; algı operasyonları, montaj, şantaj yapılıyor. Tüm bu argümanlara başvurulmasını ise bu şehre ihanet olarak görüyorum." dedi.

Ekran görüntülerini alıyoruz, suç duyurusunda bulunuyoruz

Kimse dayanaksız, delilsiz, gelişi güzel söylemlerle, kendi çalıp kendi oynadığı videolarla istediği gibi iftira atamayacağını ifade eden Demirtaş, "yapılmaya çalışılanlar ile ilgili hukuki süreci başlattık. Bu itibarsızlaştırma ve iftira kampanyasına müsaade etmem. Biz sosyal medyada bu tür mesajlar için ciddi bir ekip kurduk. Ekran görüntüsünü alıp derhal ilçe başkanlığımıza bilgi verecekler. Biz de derhal savcılığı teker teker suç duyurusunda bulunarak sosyal medya çetelerine hak ettikleri cezaların verilmesini için davamızın takipçisi olacağız” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 00:15
YORUM EKLE