Alexa

"Samsun kent merkezinde otopark ve trafik sorununu bitireceğiz"

Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Şoförler ve Otomobilciler Odasına ziyarette bulunarak, Samsun'a yönelik projelerini ve planlarını gerçekleştirmek için yerel seçimlerde destek istedi.

"Samsun kent merkezinde otopark ve trafik sorununu bitireceğiz"

Cumhur İttifakı'nin AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, beraberinde AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Comart, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve AK Parti İlçe Başkanı Oktay Avcılar ile birlikte Şoförler ve Otomobilciler Odası'nı ziyaret etti. Demir, Samsun'a yönelik projelerini ve planlarını anlattığı şoför esnafından yerel seçimlerde destek istedi.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası (TŞOF) Başkanı ve aynı zamanda Samsun Sinop 26'ncı Bölge Kooperatifleri Birliği Başkanı Fevzi Apaydın tarafından karşılanan Mustafa Demir,  "25 tonun altında taşıma kapasitesi olan artık yük taşıyamayacaktı. 'Merak etmeyin, bize güvenin' dedik ve Karayolu Yük ve Yolcu Taşımacılığı Kanunu'nu çıkarttık. Bugün Türkiye bu alanda dünyada bu sektörü en verimli kullanan ve katma değere dönüştüren ülkedir" dedi.

Mustafa Demir; Belediye Başkanı olduğu taktirde, Yakakent’ten Terme’ye, Asarcık’tan Vezirköprü’ye hizmet seferberliğine başlatacaklarını, Hizmette ayrımcılığı ortadan kaldıracaklarını. Birlikte, müşterek hareket ederek Samsun’un geleceği ve menfaati için tüm belediyelerimizle kendi görev alanları içerisinde kalkınmaya, gelişmeye katkı vereceklerini söyledi.

'MAHALLELER YENİDEN İHYA EDİLECEK'

"Verimli bir belediyeciliği inşa edeceğiz" ifadelerini kullanarak şöyle dedi: "

Eski Samsun'u hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Subaşı, Saathane Meydanı, Gaziler Durağı, Mecidiye, Çiftlik, Hançerli, Karasamsun. Aslında Samsun’un her mahallesi bir kültür, bir komşuluk, bir hatıra, bir gelenek. Şimdi bunlara baktığımızda ne kaldı geriye? Bütün mahalleler risk altında, tehlike altında. Çok ustalıklı çalışmalarla, çok nitelikli çalışmalarla biz bu tüm değerlerimizi, tüm mahallelerimizi yeniden ihya edeceğiz. Otopark problemlerini mutlaka çözeceğiz. Çiftlik Caddesi'ni trafiğe açacağız. Çiftliğin altı üstü 2 kat otopark, üstü yaşam alanı. Samsun'un bulvarları hep yatay. Dik bulvarlarımız kaç tane var? Neredeyse hiç yok. Lise Caddesi var örneğin. Samsun’un asıl trafik probleminin sebebi yatay bulvardan ziyade dikey bulvarımızın olmaması. Bununla ilgili hayata geçireceğimiz projelerle otopark sorunu ve trafik sorununu tamamen bitireceğiz"

KAPSAMHABER

YORUM EKLE