Alexa

Zihni Şahin, Öğrnecilik Yıllarına Geri Döndü

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, OMÜ'ye otobüsle gitti, öğrencilerle buluştu.

Zihni Şahin, Öğrnecilik Yıllarına Geri Döndü

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin(OMÜ) çeşitli fakülte ve yüksek okullarında öğrencileri ziyaret etti. Kampüs içerisindeki OMÜ Yaşam Merkezi'ne giderken otobüse binen Zihni Şahin, burada halkla ve öğrencilerle sohbet etti, "Adeta öğrencilik yıllarıma geri döndüm" dedi.

Zihni Şahin, İlk olarak ilahiyat Fakültesi'nde Dekan Prof. Dr. Cengiz Batuk'u ziyaret etti. Daha sonra öğrencilerle bir araya gelen Zihni Şahin, ardından da OMÜ Yaşam Merkezi'ne geçerek öğrencilerle buluştu. Öğrencilerin sorun ve önerilerini dinleyen Başkan Zihni Şahin, "Ülkelerinizden binlerce kilometre uzaklıkta eğitim öğretim sevdası uğruna şehrimize geldiniz. Sizler de artık bize emanetsiniz. Şunu bilmenizi isterim ki hepiniz OMÜ'de okuyor olmanın ayrıcalığına sahipsiniz. Hepinize eğitim öğrenim hayatınızda başarı diliyorum" dedi.

Şahin, "Atakum, devasa üniversite kampüsü, okulları, kolejleri, eğitim ve bilim merkezleri ile artık Türkiye'nin bildiği, tanıdığı bir kent. Belediye başkanı seçilmem halinde bu eğitimi ve bilim çıtasını çok daha yukarılara çıkartmak için çalışacağım. Dünyanın dört bir yanından kentimize gelenler dahil olmak üzere tüm gençlerimizin sorunlarıyla yakından ilgileneceğim" dedi.


 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325