Alexa
banner314

102 Yıllık Gurur ve Acı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Manisa'da anma programları gerçekleştirildi.

102 Yıllık Gurur ve Acı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla anma etkinlikleri düzenlendi. Manisa Garnizon Şehitliği'nde Şehitlik Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan anma programı daha sonra polis şehitliği ziyareti ile devam etti. Ardından Kültür Sitesi' Lale Salonu'nda Yunusemre Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin hazırladığı 18 Mart anma programı sahnelendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Manisa'da anma programları gerçekleştirildi. Çanakkale Zaferi'nin 102'nci yılı münasebetiyle düzenlenen törenler Manisa Garnizon Şehitliği'nde, Şehitlik Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törene Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa Garnizon Komutanı Albay Şefik Güvenç, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, İl Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan, Daire Başkanları, askeri erkan, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ümit Taydaş, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şener Tarım ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Şehit mezarlarına karanfil bırakıldı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan anma programı, saygı atışı yapılması ve Şehitlik Anıtına çelenk bırakılması ile devam etti. Ardından Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın mesajı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ümit Taydaş yaptı. Vali Mustafa Hakan Güvençer'in şehitlik defterini imzalaması ile devam eden programda daha sonra protokol üyeleri şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek, karanfil bıraktı. Şehitlerimizin ruhlarına duaların okunduğu programda protokol üyeleri şehit yakınlarına  başsağlığı dilediler. Garnizon Şehitliği'nde düzenlenen anma programının sona ermesinin ardından protokol üyeleri Polis Şehitliğini  ziyaret etti. Şehit polislerin mezarlarına karanfil bıraktı. Tüm şehitlerin ruhlarına ithafen dualar okundu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 17:31
YORUM EKLE

banner313