Alexa

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, Kadın Gözüyle Kadıköy

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kadıköy Belediye binasında yapılan iki ayrı etkinlikte kadınlar, güvenlik filesini renkli desenlerle ördü. 21 kadın ise nakışla işledikleri 21 Mahalle haritasını sergiledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadıköy belediyesi'ni ziyaret eden kadınlar hem belediye binasını ördü hem de işledikleri Kadıköy haritasını sergiledi. 

Kadıköy Belediyesi Tasarım Atölyesi Kadıköy’ün “21 mahalleden 21 kadın” temalı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü projesi kapsamında,  21 kadın  mahallelerine özgü unsurları, kendilerine verilen kumaşlara, iplik ve boncuklarla kumaşlara işledi.

hayallerini kumaşa aktaran, Kimi kadına göre mahallesi tren yolu demekti, kimi kadın için deniz kıyısı. Kadıköy’ün boğası,  sokak kedileri,  bisiklet yolu 21 kadın tarafından ayrı ayrı yapılan haritada yer aldı. Kadınların 21 tane minik haritası birleştirilerek, kadın gözüyle büyük bir Kadıköy haritası elde edildi. Bu renkli ve kendine özgü harita, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’daki merkez binasında sergilendi.

Belediyede yapılan bir başka etkinlik ise belediyenin güvenlik filesine kadınlar tarafından örülüp asılan renkli desenler oldu.  Yün yumakları, tığları ve şişleriyle belediyeye gelen kadınlar belediye merdiven kenarlarında güvenlik nedeniyle yapılan fileye renkli desenler ördü. Potlaç ağındaki kadınlar Caddebostan Kültür Merkezi kolonlarını da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne dikkat çekmek için renkli desenlerle ördü.

Kadıköy Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadın çalışanlarına izin verdi ve Tema Vakfı’na bağışta bulunarak, kadın çalışanları adına Gaziantep Nurdağı Hatıra Ormanı’na toplam 1050 adet çam ağacı dikimi yaptı.

Ayrıca belediye binasına gelen kadınlara çam fidanı hediye edildi.

kadıköy belediyesi

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 00:18
YORUM EKLE