Alexa

Adana Ülkü Ocakları Ses Getirdi

Adana Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, vatandaşları İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti.

Adana Ülkü Ocakları Ses Getirdi
 Adana Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, vatandaşları İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti.

Davet, büyük ses getirdi ve Adanalılar İstasyon Meydanı’na akın etti. Milli heyecanın zirve yaptığı çağrı, binlerce vatandaşın yüreğinde karşılık buldu. Olumsuz hava şartlarına rağmen kadın-erkek binlerce ülkücü istasyon meydanına koştu ve hep birlikte İstiklal Marşı gür bir sesle okundu.

Etkinliğin ev sahibi olarak Adana Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Uzunlular’ın yanı sıra , Ülkü Ocakları ilçe başkanları , Milliyetçi Hareket Partisi  Adana İl Başkanı Yusuf Baş, MHP ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, milletvekili aday adayları ve binlerce ülkücü coşkuya ortak oldu. Aynı etkinlik kapsamında İstasyon Meydanını dolduran ülkücülere, bir tarafında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin resminin ve mesajının olduğu,  bir tarafında da Milli şairimiz M. Akif Ersoy’un resminin ve İstiklal Marşı’mızın yazılı bulunduğu zarf içindeki bayrak dağıtımı da yapılırken, kimi ülkücülerin duygulanıp ağladığı görüldü.

Adana Ülkü Ocakları İl Başkanı Yunus Uzunlular, meydanda yaptığı konuşmada “Vatanımızın işgal edildiği, ordularımızın terhis edildiği, hayat ve varlık haklarımızın tahrip edildiği bir dönemde İstiklal Marşımızın mısralarında milli vicdanlar buluşmuş ve birbirine kenetlenmiştir. İstiklal Marşımız, ayağa kalkmaya karar vermiş, Türklüğün bedeli kanla ödenmiş bağımsızlık beyannamesi niteliğindedir. Mehmet Akif Ersoy, Türk Milleti’nin gönlüne hitap ederek, bastırılmış milli arzuları alevlendirilmiş ve kendisine has üslup marifetiyle harekete geçirmiştir. Bağımsızlığına düşkün, şerefi için yaşayan Türk Milleti’nin hürriyet, iman, vatan aşkı on kıtalık manzum şaheserde özetlenmiştir. Kısaca İstiklal Marşı’nda Türk Milleti vardır, bağımsızlık vardır, milliyetçilik vardır.” Dedi.

Uzunlular “Bugünkü şartlar altında İstiklal Marşı’mızın taşıdığı derin anlam ve içerdiği muazzam milli ruha çok ihtiyaç bulunduğu şüphesizdir. Ama maalesef bu ülkede artık milliyetçiliği ayaklar altına alan, milletimizi 36 parçaya bölen, çözüm süreci dedikleri yıkım süreci ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu teröristlere teslim etmeye hazırlanan

bir iktidar işbaşındadır. Bu güruh için vatan ve millet önemli değildir. Bunlara göre önemli olan çıkar uğruna doldurdukları cepleri ve kurdukları yandaş hanedanlığıdır. AKP için T.C’ in bir önemi yoktur. Gönderimizdeki şerefli bayrağımızın inmesinde de onlara göre bir sakınca bulunmamaktadır.” Diye konuştu.

Uzunlular, sözlerini şu ifadelerle bitirdi:

“Andımızı yasaklayan, İstiklal Marşı’mızı da yasaklamayı düşünen içimizdeki küresel aktör uzantıları hain amaçlarına ulaşamayacaklar, kirli düşünceleri Türk’ün azim ve kararlılığı karşısında eriyip yok olacaktır. Türk milliyetçileri olarak bu zihniyetle mücadelemiz, bunlar yok olana kadar sürecektir. Çünkü, bizim sevgimiz vatan, bizim derdimiz bayrak, bizim kaygımız Türk milletidir. Biz, 1919 Samsun ruhu ve 1923 Ankara vizyonu ile hareket eden Ülkücü Hareketin mensuplarıyız. Tarihinden bihaber olan vatansızlar bizi anlayamaz. Sonuç olarak; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nı tanımadığını söyleyenler ile ülkeyi bölmek için her türlü fırsatı kollayan haysiyet mağdurlarına Anayasa’nın 2. Maddesini okuyarak cevap vermek istiyoruz. Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli Marşı İstiklal Marşıdır. Başkenti Ankara’dır.”

Çevre sakinlerinin de büyük ilgi gösterdiği etkinlikte yapılan konuşma, binlerce vatandaşın alkışlarıyla destek buldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 12:33
YORUM EKLE