Alexa

Alevi Kalesine MHP'li Aday!

Son genel seçimlerde memleketi Amasya'dan milletvekili adayı olan Sadık Aslan, Ankara'nın en renkli adaylarından biri oldu.

Alevi Kalesine MHP'li Aday!
MHP lideri Devlet Bahçeli, Çankaya'dan Alevi bir ismi aday gösterdi. 

Çankaya'yı kapı kapı gezen Aslan, Alevi kesimin de desteğini bekliyor. İki üniversite mezunu olun ve halen Hacettepe Üniversitesi TarihBölümü'nde yüksek lisansa devam eden Aslan,"Çok iyi Semah dönerim" ifadesinin kullanıyor. CHP'nin kalesi Çankaya'da iddialı olduğunu belirten Aslan, "Alevi kimliğiniz MHP'de sıkıntı yarattı mı?" sorusunu ise şöyle yanıtlıyor:

 ‘MHP Aleviliği kucaklar'

"Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Ben 13 yaşından beri MHP'liyim. O tarihten bu yana dapartimden hep destek ve sevgi gördüm. MHP Türkdünyasını tümüyle kucaklama iddiası olan bir partidir. Türklüğün özüyle, sözüyle en önemli unsurlarından Aleviliği de öyle kucaklarlar. MHP'nin Alevilere karşıtutuculuğu asla yoktur."

‘Kalemiz deyip yattılar'

Alevi olmasının adaylığında büyük avantaj olduğunu da belirten Aslan, CHP'ye yönelik"Yıllarca ‘kalemiz ‘deyip yattılar. Çankaya'yı yokluğa mahkum ettiler" dedi. Amasya'daki adaylığında Alevilerin desteğini alarak partisinin oylarını yüzde 30 artırdığını belirten Aslan, "Çankaya'da da aynı durumun yaşanacağını düşünüyorum. Vatandaşın teveccühü büyük" diye konuştu.

(VATAN)
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2014, 11:20
YORUM EKLE