Alexa

Aşkın kalemi gönüllere aktı

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Samsun'a davet edilen aşkın yazarı Sinan Yağmur, AKM'de okurlarıyla buluştu.

Aşkın kalemi gönüllere aktı
banner327
İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Samsun'a davet edilen aşkın yazarı Sinan Yağmur, AKM'de okurlarıyla buluştu.
Yoğun bir ilgiye mazhar olan yazar Sinan Yağmur, salonu dolduran okurlarına tasavvuf, ilahi aşk, Mevlana, Şems ve Hz. Muhammed'in yüce ahlakından bilgiler verdi.

Okulda Öğrencilerle Buluşma
Samsun'a bir yıl içinde 2 kez İlkadım Belediyesi tarafından davet edilen yazar Sinan Yağmur, AKM'de yapacağı söyleşi öncesi okullarda öğrencilerle buluştu. Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi, Namık Kemal Anadolu Lisesi ve Piri Reis Ticaret Meslek Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. 
Sosyal medyada türeyen yazarlara tepki
Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan yazar Sinan Yağmur, öğrencilere kitap okumalarını tavsiye etti. Son yıllarda sosyal medyada türeyen sözde yazarlara tepki gösteren Yağmur, Bugüne kadar hiçbir kitap okumamış, Türk edebiyatının ünlü şair ve yazarlarının adını bile bilmeyen sözde aşk yazarlarının kitap çıkarmasına tepki gösterdi.    
Tasavvuf ve Gerçek Aşk
Okullarda öğrenci buluşmasının ardından AKM'de okurlarıyla buluşan yazar Sinan Yağmur, Tasavvuf ve Aşk üzerine söyleşi yaptı.  Eyüp Ensar Bülbül katılımcılara ney dinletisi sundu.  Ney dinletisinin ardından Yazar Sinan Yağmur, söyleşi yaparak tasavvuf, ilahi aşk, Mevlana, Şems ve Hz. Muhammed’in yüce ahlakı hakkında bilgiler verdi. Kitaplarını yazarken öyküsünün geçtiği mekanlarda kaleme aldığı romanlarını hissederek, yaşayarak, gönülden yazarak sayfalara döktüğünü ifade etti.  Toplumun aşk ve sevgiyi magazin programlarından, dizilerden öğrendiğine dikkat çeken Yağmur, Halkımız gerçek aşkı arayarak bulabileceğini, aşkın tenden, bedenden ibaret olmadığını anlattı. Tasavvufun insanı su testisine benzettiğini anlatan Yağmur, “Tasavvuf insanı bir testiye benzetir. İnsan bir su testisi gibidir. Gönül bu testin bir parçasıdır. Eğer siz testinizi denize daldırıp ‘ya hak, ya nasip’ derseniz testinizin hacmi kadar, size yetecek kadar, gücünüz kadar suyu alırsınız. Ama denizi testiye sığdırmaya çalışırsanız testiden de olursunuz, sudan da olursunuz." diye konuştu.
Gönülleri Aşkla Dolduran Yazar
Yazar Sinan Yağmur'u bir kültür elçisi olarak gördüğünü ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Gönülleri aşk ve sevgiyle dolduran Sinan Yağmur'un yoğun talep üzerine ilçemize davet ettik. Kendisini muhabbetle seviyoruz. Okurları da seviyor. Biz bu ilgi ve alaka devam ettiği sürece bu tür programlarımıza devam edeceğiz." dedi.  
Fahri Hemşerilik Beratı
Söyleşinin sonunda yazar Sinan Yağmur'a İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından
fahri hemşerilik beratı takdim edilerek gecenin anısına çeşitli hediyeler sunuldu. Daha sonra  Sinan Yağmur, okurlarının kendisine uzattığı kitapları imzalayarak onlarla bir süre sohbet etti. 
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 22:58
YORUM EKLE