Alexa
banner314

Atakum Sel Çeken Merkez Olmayacak

MHP Atakum Belediyesi Aday Adayı Erkan Avcı, “Her sel felaketinde sel sularının hedefi olan ve tahribata uğrayan raylı sistem kaldırılmalı. Daha yüksek kotta olan Cağaloğlu Bulvarına metro yapılmalı” dedi.

Atakum Sel Çeken Merkez Olmayacak
banner327
 MHP’li aday adayı Avcı, bayram günü Atakum’da yaşanan selle ilgili ilginç tespitler yaptı. Yağmur bereketinin felakete dönüştüğünün belirten Avcı, “Yerel yöneticiler, seçmenin gözünü boyayacak, hemen oya dönüşecek yatırımlar yapıp, yeraltına yatırım yapma gereği duyunca, Atakum’da yağmur makyajı siliyor, halk acı gerçekle yüzleşiyor. Her yağmurdan sonra ‘yaralar sarılacak, ders alınacak’ denmesine rağmen aynı felaketleri Atakumlular yaşıyor. Yüzyılın, iki yüzyılın felaketi dedikleri yağmurlar bazen yılda birkaç kez bazen de, birkaç yılda bir yağıyor. Göz olanı akıl olacağı görür, buralarda olanlar bile görülmüyor, olduktan sonra bile tedbir alınamıyor” ifadelerini kullandı.
 
CAĞALOĞLU BULVARINA METRO YAPILMALI

Atakum’a yapılması gerekenlerin de altını çizen Avcı şöyle konuştu: “Yapılacak iş, Atakum’daki sekiz adet derenin kapalı olanlarının kanal halinde açılmasını denize kadar sağlamak. İnşaatı devam eden su kapanı ve diğer ıslah çalışmalarının süratle bitirilmesi. Kocadağ’daki çevre katliamının derhal son buldurulması ve Değirmen Deresi ve Hacı deresine taş ocağı atıklarının dolmasının önlenmesi. Değirmen deresine tersip bendinin derhal yapılması gerekmektedir. Bu tedbirler orta vadeli tedbirlerdir. Asil uzun vadede yapılması gerekenler ise; her sel felaketinde sel sularının hedefi olan ve tahribata uğrayan raylı sistem kaldırılmalı. Daha yüksek kotta olan Cağaloğlu Bulvarına Metro yapılmalı. Atakum’u ikiye bölen ve İnönü bulvarında ticari hayati bitiren bu yapıdan bu güzelim caddeyi kurtarmak lazım. Şehrin yükseklerinden gelen yağmur sularının önünü hem Cağaloğlu bulvarında ve hem de İnönü bulvarında kesmek, yan kanallar ile ıslah edilecek derelere aktarmak çok mümkündür.”
 
ATAKUM SEL ÇEKEN MERKEZ OLMAYACAK

MHP Atakum Belediyesi Aday Adayı Erkan Avcı açıklamasını şöyle bitirdi: “Bütün bunların projelerini ilgili meslek kuruluşları ile tartışarak (M.M.O.-Ş.P.O. ve ilgili kuruluşlar) ve bu odalarımızın etkin onayını alarak gerçekleştireceğiz. Samsun’da sele neden olan yağmurlar bu mevsimde yağıyor. Atakumluların gönlü ferah olsun, bir dahaki yaza Atakum’da bize yetki verilmesi durumunda hazır projelerimizi hayata geçireceğiz ve bu son felaket olacaktır. Atakum sel çeken değil; nüfus ve turist çeken cazibe merkezi olacaktır.”

Arena
Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 15:17
YORUM EKLE

banner307

banner325