Alexa

BAŞKAN ERGÜN, SÖZ VERDİ, MASKİ YAPTI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, tüm mahallenin sağlıklı bir altyapı sistemine kavuşmasını sağladı.

BAŞKAN ERGÜN, SÖZ VERDİ, MASKİ YAPTI

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde gerçekleştirdiği çalışmalarla Manisalıların yaşam standartlarını yükseltiyor. MASKİ, Soma ilçesine bağlı Cenkyeri Mahallesi’ndeki vatandaşların uzun yıllardır çektikleri kanalizasyon problemini de ortadan kaldırdı. Kanalizasyon atıksularının kişiye ait özel mülke akması nedeniyle mağduriyet yaşayan mahalle sakinlerinin çağrısına kulak veren MASKİ, hat döşeme çalışmalarına hızla başladı. Büyükşehir Belediyesi Soma Koordinasyon İşleri Şube Müdürü İbrahim Yıldırım ve MASKİ İlçe Şefi Hüseyin Kocaayan da, Cenkyeri Mahalle Muhtarı Arif İnan ile birlikte mahallede yürütülen çalışmaları yerinde incelediler. Sorunlu bölgede yaklaşık bin metrelik kanalizasyon hattı döşenerek, yeni hattın mevcut kanalizasyon altyapısına deşarjı sağlandı. 

“Köyümüzün en büyük sıkıntısı çözülüyor”

Muhtar Arif İnan, “Köyümüzün en büyük sıkıntısı şuan çözülmek üzere. Bu çalışmayı 23 sene boyunca kimse yapmamıştı. Cengiz Başkanımıza müracaat ettik. Sağolsun, hemen ilgilendi ve sorunumuzun giderilmesi için çalışma başlattı. Başkanımız başta olmak üzere, emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederiz” dedi.

Koku ve sinek çilesi sona erdi

Mahalle sakinlerinden Mehmet Emin Birlik ise yapılan çalışmadan duyduğu memnuniyeti, “Mahallemizin bir tarafında hat var ancak diğer kısmı döşenmemişti. Bu yüzden de kanalizasyonumuz açığa akıyordu. Özellikle yazın kokudan, sinekten durulmuyordu. Şimdi bu hat yapılınca çok güzel oldu. Çalışanların hepsinden Allah razı olsun” diyerek ifade etti

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 16:24
YORUM EKLE

banner325