Yandex Metrika

Bilboard Güzeliyle, Aydın idare edilemez!

Ali Uzunırmak: "Aydın’ın gelecek 10 ve 50 yıllarını planlayabilecek bir, büyük şehir yapılanmasını sizlere vadediyorum” dedi.

 Bilboard Güzeliyle, Aydın idare edilemez!
07 Aralık 2013 Cumartesi 09:57

 Ali Uzunırmak: “İnşallah, meselelerimizi derinlemesine bilen ve nüfuz eden, siyaseti günü birlik değil, problemleri kökten çözen,  vatandaşın gönlünün güzeli olabilen bir anlayış içerisinde Aydın’ın gelecek 10 ve 50 yıllarını planlayabilecek bir, büyük şehir yapılanmasını sizlere vadediyorum” dedi.

MHP Aydın Milletvekili, TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Uzunırmak, Nazilli Belediiye Başkanı Haluk Alıcık tarafından, Pirlibey beldesinde, yaptırılan pazar yerinin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:  

MHP’DEN  KADINLARA YÜZDE 20 KONTENJAN

Kadınların çok olması sevindirici. Bugün, dünyadaki, “Batı medeniyeti” dediğimiz,  sözde batılı ülkelerde, daha henüz kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmeden çok önce,  İslamiyet öncesi  tarihimizde bile, hakanın sağında oturup, hatun hakan onaylamadan idamın bile uygulanamadığı  bir milletin mirasçılarıyız.

BU İKTİDAR, KADINLARI CAHİLİYE DÖNEMİNE DÖNDÜRMEK İSTİYOR

 Bazılarının, sözde “İslam” adına kadına vermek istedikleri şekil, İslamdan önceki cahiliye dönemindeki  kadına döndürmek istemektedirler. Bunlara aldırmayın.

Kadın, yaradılış itibarıyla Allah’ın bize yüklediği mutlaka bir takım özellikler var. Her canlı bizim için kutsaldır. Her canlının yaşama hakkı  vardır. Canlılar, Allah’ın yarattığı kutsal varlıklardır. Canlılar arasındaki sürtüşme ve çatışma yerine, yaradılışımızın gayesine uygun, kendi imkan ve kabiliyetleri geliştirdiğimizde, hem yaradılışımızın gayesine hizmet etmiş oluruz, hem de bir takım iddialarda ve ispatlarda gayret sarf etmek, bizi beyhude çabalara götürür.

KARARLARI HATUN HAKAN ONAYLARDI

İslamiyetten önceki  Türk toplumunda, gene tek Tanrı’ya inanılır ve hakanın sağ tarafında oturan hatun hakan onaylamadan idam fermanı bile yürürlüğe girmezdi. Kadın o derece söz sahibidir.

KADINIMIZA, AVRUPA’DAN ÖNCE SEÇİLME HAKKI VERİLDİ

Avrupa’da henüz seçme ve seçilme hakkı verilmemişken, Türkiye’de Cumhuriyet döneminde, Atatürk Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını verdi.  

Kadın da her alanda kendini geliştirmeli, söz sahibi olmalı. Bunun kıymetini bilmelidir.

KADINLAR MHP’YE GELSİN SİYASET YAPSIN

Kadınlarımız, ticarette, siyasette, her alanda hak ettikleri yerde olacaktır. Biz MHP olarak bu yönde temsil noktalarında da Aydın’da önümüzdeki dönemde kadınların en az yüzde 20 oranında temsil edilmelerini temin etmeye çalışacağız. Bunun için kadınların MHP’ye gelmesini , desteklemesini ve aday olmalarını rica ediyorum.

BİZİ İKTİDAR YAPIN, HİZMET NASIL OLURMUŞ GÖRÜN

Asıl Mesele; Biz yerelde ve genelde iktidar olduğumuzda, neler yapabildiğimizi, Allah’a sükür ki ispatladık. Bugün Nazilli Belediye Başkanımızın kendisine komsu olan bir belediyede bile neler yapabildiğini gördük. İnşallah hizmetler devam edecek.

Koalisyon olduğumuz dönemde de Aydın’ın her yerine, Pirlibey’e hizmetlerimiz oldu.

Sağlık ocağımızdan, Hamzallı’dan gelen yola kadar, bizim bizzat dahlimiz oldu. Zamanında sağlık ocağının açılışını da biz yapmıştık.

AKP, ÇİFTÇİYİ KÖYLÜYÜ BİTİRDİ!

Pazar yeri elbette ihtiyaç. Pazar yerinde satacağımız ürünlerimiz, sorunlarımız var mıdır? Hem de çoktur. Çiftçi, köylü  sıkıntılı.

AKP, ARTEZİYENDEN BİLE PARA ALACAK!

İktidar, artık arteziyenlere bile saat taktı. Suyu parayla satmaya başladı! Çiftçiye, tamamıyla kendi imkanlarıyla, kendi tarlasındaki artezyenden çıkardığı sudan bile para almaya başladı.

Bundan 5 sene önce, Aydın’da, ”Bu hükümet nehirleri satacak. Suyu paraya çevirecek” Dediğimde iktidar itiraz ettiydi.

NEFES ALDIĞIMIZ OKSİJENİ BİLE PARAYLA SATAR BUNLAR!

Bununla da kalmayacaksınız. İktidar, sizleri öyle kandırıyor ki, ülkenin  ekonomik kaynakları azaldıkça, bitmeye doğru gittiğinde, nefes aldığımız oksijeni bile parayla satacak. Bunu ben iktidar milletvekillerine de söyledim.

İKTİDAR, GIRTLAĞA KADAR BORCA BATIRDI!

Evet , Türkiye bu noktaya gidiyor. Kredi kartı borçlarından, taşıt kredisi borçlarına, tüketici borçlarından konut kredisi borçlarına, envayi çeşit borca varıncaya kadar vatandaş,  gırtlağına kadar borçlandırıldı.

Geleceği satın alarak, bu günkü refahı yaşatmaya çalışıyorlar. Devletin bütün varlıkları satıldı. Bugün burada bu çiftçi diyarında, kardeşlerime şöyle seslenmek istiyorum:

ÇİFTÇİLİĞİN DE BESİCİLİĞİN DE EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ

Aydın Büyük Şehrin, bizim  başkanlığımızda, organize besi bölgelerinden, organize sera bölgelerine varana kadar, fonksiyonel halde çiftçinin desteklendiği ve bütün ürünlerimizin en uç noktaya kadar değerlendirildiği  bir tarımsal yapıyı sizlere vaat ediyorum.   Pamuktan mısırdan narenciyemize varıncaya, besiciliğe varıncaya kadar her şeyin en iyisini yapacağız.

MENDERES’İN ALT TARAFINA TURİZM YOLU YAPACAĞIM

1999’dan beri söylediğim bir projem  var. Söke Bağarası’ndan, geçerek, Karacasu Karapınar Köyü yolunun birleştiği, Pirlibey’den geçen bu yol bizim için önemli.  Bu yol, hem karşı tarafın yükünü almalı,  hem bu güzergah üzerinde oturan, ilçelerimizin, beldelerimizin, köylerimizin, “gidilen yol” olmaktan çıkıp, “geçilen yol” olmalıdır. Bu yol, en az Menderes’in üst tarafındaki yol kadar fonksiyonel hale getirilmelidir.

ALT YOLDA, BENZİNLİKLER, LOKANTALAR ÇOĞALACAK

Eğer bu yol geçilen yol olursa, Menderes’in üst tarafındaki, Denizli- İzmir karayolu standartlarına yaklaştırılırsa, oradaki benzinlik sayısı kadar burada da benzinlik olur. Oradaki lokanta sayısı kadar lokanta açılır. Üst yolda işleyen trafik kadar, burada trafik olduğunda, buradaki insanın kazancı o kadar artar. İstihdam artar.

Bu yolun geçilen yol olması hedefim vardır. Aydın Büyük Şehir Belediye Başkanlığı’na seçildiğimde, ilk icraatlarımdan biri, turizm yolu olacak. Kuşadası’ndan Afrodisyas’a gidiş bu taraftan, dönüşünün ise Menderes’in üst tarafındaki İzmir-Aydın-Denizli yolundan, Nysa üzerinden olmasını sizlere vaat ediyorum.

BİLBOARD GÜZELİYLE AYDIN BÜYÜKŞEHİR İDARE EDİLEMEZ!

İnşallah, meselelerimizi derinlemesine bilen ve nüfuz eden, siyaseti, günü birlik, sadece “şak- şak gönül almayla“ değil, vatandaşımızın problemlerini kökten çözen, vatandaşın gönlünü alan, sadece bilbordlar güzeli değil, vatandaşın gönlünün güzeli ve problemlerinin güzeli olabilen bir anlayış içerisinde Aydın’ın gelecek 10 ve 50 yıllarını  planlayabilecek bir, büyük şehir yapılanmasını da sizlere vadediyorum.

ÇAĞDAŞ, ESTETİK,AYDIN’I İNŞA EDECEİZ

Programımızı 3 ayak üstüne oturttuk.

1-Alt yapısıyla, üst yapısıyla, yeşil, çağdaş, bütün yönleri planlanmış, yaşanabilir, estetik bir Aydın meydana getirmek.

Kanalizasyonu,  nüfus artış hızına, kat yüksekliğine göre planlanabilen, yolu trafiği, park yerleri,  insanlarımızın sosyal donatılardaki yeşilinin yaşama alanına endekslenmesine varıncaya kadar, alt yapısıyla, üst yapısıyla yaşanabilir estetik kentler meydana getirmek.

ÇOCUKLARIMIZA İSTİKBAL HAZIRLAYACAĞIZ

2-Refahı artan kent meydana getirmek. Hepimizin çocukları var. O çocukların istikbalinden en çok endişe duyan kadınlar analarımızdır.

Refahı artan bir kent meydana getirmek, çocuklarımızı  iş güç sahibi yapmak.

SOSYAL BARIŞI TESİS EDECEĞİZ

3- Aydın göç alan bir kenttir. Sosyal barışı sağlanmış bir Aydın meydana getireceğiz.  Sosyal barışı sürdürülebilir bir Aydın meydana getirmek. Bütün bunlarla aydınımızın Türkiye ve dünyanın dikkatini çekerek Türkiye ve dünya konseptinde, bir marka şehir olmasını temin edeceğiz.

Biz bütün bunların üstesinden gelebilecek  bilgi tecrübe ve hepsinden önemlisi samimiyeti olan insanlarız.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.