Alexa

Canik Başarı Öğrencilerinden Kadına Şiddete “ODUN”lu Tepki

Canik Başarı Üniversitesi Tiyatro ve Sinema Kulübü’nün sahnelediği “Odun” adlı tiyatro oyunu izleyenleri büyüledi.

Canik Başarı Öğrencilerinden Kadına Şiddete “ODUN”lu Tepki
Canik Başarı Üniversitesi Tiyatro ve Sinema Kulübü’nün sahnelediği “Odun” adlı tiyatro oyunu izleyenleri büyüledi.

Kadına şiddeti konu alan ve ünlü yazar William Shakespeare ‘in Romeo & Juliet eserine göndermelerde bulunan tiyatro trajikomik bir şekilde ülkemizdeki aile hayatının sorunlarını gün yüzüne çıkartmakta.

“Bu proje bana ilk geldiğinde çok heyecanlanmıştım” diyen tiyatro yönetmeni Sedat Sağlam “ Konusu itibariyle insanlara güzel olanı göstermesi açısından hoş bir tiyatro sahneledik. Öğrencilerimizin yoğun emeği sonucunda sahnelediğimiz bu oyunda kimi zaman ağladık kimi zaman güldük. Tam bir profesyonel gibi oyunu sahneleyen öğrencilerimiz kadar ailelerin de heyecanlandığını gözlemledik. Öncelikle öğrencilerimize, Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Harun Başaran Beye, Ayşe Raziye Günay Hanımefendiye, Recep Güler ve Murat Dinçer Beylere tiyatro hazırlık aşamasında bizlere gösterdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Üniversite olarak sadece eğitimde değil aynı zamanda sanatta, sporda kısaca hayatın her alanında olmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Canik Başarı Üniversitesi yapmış olduğu bu çalışmalarla örnek olduğunu düşünüyor ve Üniversite yönetimine de teşekkürlerimi iletiyorum.”

Tiyatroyla ilgili olarak Ayşe Raziye Günay, “Hayatın sahnesinde büründükleri rollerden geçerek kendi özgüvenlerini bulmaya çalışan öğrencilerimizi tiyatro sahnesinde görmek tarifi imkansız bir duygu. Hayalleri olan öğrencilerimizin hayallerine kanat takmak en büyük hayalimdi. Hayaller Ademoğlunun kanatlarıdır. Bu hususta Hazerfen Ahmet Çelebi’yi gönülden selamlıyorum. Bu hayalin ete kemiğe bürünmesi gençlerle birlikte benim gönlümü de ihya etti. Akademik kariyerin yanında sanat olgusu vazgeçilmez bir unsurdur. Bu doğrultuda bize destek veren üniversitemize sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum.“ dedi.

Tiyatro Huzur Evi başta olmak üzere gelecek teklifler göz önünde bulundurularak arzu edilen her yerde sahnelenecektir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 14:12
YORUM EKLE