Alexa

Çorum AKP'den Toplu İstifa

AKP Mecitözü Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Yetgin ile bazı gençlik kolları üyeleri, partiden istifa ederek MHP’ye katıldı.

Çorum AKP'den Toplu İstifa
AKP Mecitözü Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Yetgin ile bazı gençlik kolları üyeleri, partiden istifa ederek MHP’ye katıldı.

Dün MHP Basın Sözcüsü Serhat Ezer tarafından Çorum basınına servis edilen haberde, Ak Parti Mecitözü Gençlik Kolları’ndan 40 kişinin istifa ederek MHP’ye geçeceği bildirilmişti.

MHP İl Başkanlığı’nda da bir tören düzenleneceği duyurulmuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne tören için giden basın mensupları, İl Başkanı Bekir Çetin’in açıklamasıyla istifaların ve törenin başka bir güne alındığı haberiyle karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine bazı internet gazetelerinde haberin yayınlanmasından sonra dün akşam saatlerinde Ak Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Mecitözü İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Yetgin ie birlikte 40 kişinin MHP’ye geçmesinin asılsız ve yalan olduğunu kendi Facebook hesabından bir mesaj yayınlayarak duyurdu.

Ak Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu’nun kendi Facebook hesabından yayınladığı mesaj aynen şu şekilde: “Bazı İnternet Gazetelerinde Mecitözü İlçe Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Yetgin kardeşimizin, yönetim kurulu üyelerinin partimizden istifa ederek MHP’ye geçtikleri yönünde çıkan haberler asılsız ve yalandır, haberi yapan kişileri tekzip ediyoruz. İl Bşk.Av.Rumi Bekiroğlu.”
Daha sonra ise MHP İl Başkanlığı ise bir açıklama yaparak Ak Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu’nu yalanladı. MHP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklama ise aynen şöyle: “Mecitözü AKP Gençlik kolları başkanı Abdullah Yetgin ve 40 kişilik yönetimi istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi saflarına geçti. Ak Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu'nun, bazı internet gazetelerinde çıkan haberleri yalanlayarak, değerli basınımızı zan altında bırakan açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna önemle duyurulur...”

çorumgazetesi
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 15:42
YORUM EKLE