Alexa

Demirtaş; "Mirası geleceğe taşıyoruz"

Türk Halk Müziği'nin sevilen sanatçısı Hüseyin Turan,Zurna Üstadı Halil Çokyürekli ve saz sanatçısı Hüseyin Yalçın, Atatürk Kültür Merkezi'nde vereceği konsere öncesi İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı makamında ziyaret etti.

Demirtaş;
banner327

Türk Halk Müziği'nin sevilen sanatçısı Hüseyin Turan,Zurna Üstadı Halil Çokyürekli ve  saz sanatçısı Hüseyin Yalçın, Atatürk Kültür Merkezi'nde vereceği konsere  öncesi İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı makamında ziyaret etti.

 Bir süre Başkan Demirtaş ile sohbet eden sevilen sanatçı Hüseyin Turan ,”Samsun'a birçok kez geldiğim. Ama ilkadım Belediyesine bu ilk gelişim. Samsun halkını çok seviyorum. Samsun halkı ve Samsunlular bu akşamki konserimizde unutulmaz bir gece yaşayacaklar. Bu arada yeni albüm çalışmalarımız hızla devam ediyor. Önümüzdeki aylarda yeni albüm çalışmalarımızı bitirerek müzik severlerin beğenisine sunacağız" dedi.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Tasavvuf Müziği konserinde sonra İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Korosu'nun düzenleyeceği konsere  geçmişten gelen mirası geleceğe taşımaksa bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Bu bilinçle yeni neslimizi kültürel birikimimizle buluşturmak ve şehrimizin kültürel birikimine kalıcı katkılar sağlamak maksadıyla korolarımızın  konserlerini geleneksel hale getiriyoruz. Ben müzik severlerin düzenleyeceğimiz gece de yalnız bırakmayacağını biliyorum. Bu gecede bizi onurlandıran sanatçılarımıza da teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 Ziyaret günün anısına çekilen hatıra fotoğraf çekimi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2014, 17:57
YORUM EKLE