Yandex Metrika

Ersanlı " Bunların ar damarları çatlamış"

Hoşgörü ve sevgi Ocağı Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, ekranda boy boy kendisini gösteren bir çok ismin, bir çok köşe yazarının milleti aptal yerine koyarak yalan söylediklerini belirtti ve " Bunların ar damarları çatlamış" dedi.

Ersanlı
19 Mayıs 2014 Pazartesi 16:04

 Hoşgörü ve sevgi Ocağı Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, ekranda boy boy kendisini gösteren bir çok ismin, bir çok köşe yazarının milleti aptal yerine koyarak yalan söylediklerini belirtti ve " Bunların ar damarları çatlamış" dedi.

Hoşgörü ve sevgi Ocağı Derneği Genel Bşkanı Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, ekranda boy boy kendisini gösteren bir çok ismin, bir çok köşe yazarının milleti aptal yerine koyarak yalan söylediklerini belirtti ve " Bunların ar damarları çatlamış" dedi.
Prof. Dr. Kurtman Ersanlı toplumda son yıllarda artan hoşgörüsüzlük, sevgisizlik ve kavga ortamı ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.Büyük Samsun Oteli'nde düzenlenen basın toplantısına, Hoşgörü ve sevgi Ocağı Derneği yönetim kurulu üyeleri ve üyeler de katıldı.ülkemizde insan ilişkilerinin giderek bozulduğu, sevginin yerini nefret ve kinin, saygının yerini düşmanlığın almaya başladığını belirten Ersanlı," Hoşgörüsüzlük ayyuka çıktı. Tahammülsüzlük yıkıcılığa, eleştiriler yok etmeye dönüştü. Giderek hem toplumsal, hem bireysel huzurumuz bozuldu.Topyekün varlığımız hergün artan hızda tehdit ediliyor.Toplantımızın amacı bu kötü gidişata dikkat çekmek , toplumu basın amacıyla bilgilendirmektir." dedi.

TOPLUMU AÇMAZA SİYASİLER, BASIN VE STK'LAR SÜRÜKLÜYORToplumu açmaza siyasilerin, Sivil toplum kuruluşları ile yazılı ve görsel  medya kuruluşlarının sürüklediğini ifade eden Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, "Sivil toplum kuruluşları vebal altında. Düzelmeye ve düzeltmeye önce kendimizden başlamamız gerekir.Bu gün yaşadığımız sorunların temelinde bu üç unsurun sorumluluklarını yerine getirmede yanlışlıklarının bulunduğunu, ya da sorumsuzca davrandıklarını söyleyebiliriz. Sorunlara sürekli ideolojik açıdan bakmanın yanlış olduğu bir süreçte yaşıyoruz. Olaylara ideolojik açıdan bakmak bir saplantı, tutuculuktur.Hoşgörü ülkemiz koşullarında bir mecburiyettir. Herşeyi eleştirmek, herşeye itiraz bir yıkımdır. Eleştiri yapıcı ve yumuşak bir üslupla yapılmalıdır". diye konuştu.SİYASET KAHPECE YAPILIYOREkranda boy boy kendisini gösteren bir çok ismin, köşelerini okuduğumuz bir çok yazarın, kendisini aydın olarak tanımlayan yazarın riyakarlık yaptıklarına değinen Ersanlı, "Kendini aydın olarak tanımlayan ister bilim, isterse siyaset ve ticaret adamı olsun niyetleri, söyledikleri ve yaptıklarına baktığımızda kendi popülerliği ve imajını koruma telaşı içinde, riyakarlık yaptıklarına ve milleti aptal yerine koyarak yalan söylediklerine şahit olmaktayız.Siyaset kahpece yapılıyor.Siyasiler toplumu karıştırıp zarar veriyor.Biz politi

k olmadık, politikanın uşağı olduk. İktidar ve muhalefet birbirinin varlık sebebidir. İkisi de iyi niyetli değil. Şimdi sorsak hepsi, " biz medeniyiz" derler. Medeniyet ben odaklı olmamak demek mi? Bunların yüzleri de kızarmıyor. Ar damarları çatlamış. Öyle garip şeyler yaşıyoruz ki herkes bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor. Toplumu yalan yanlış söylem ve eylemlerle  bir maceraya sürüklüyor." diye konuştu.TÜRK TOPLUMU ÖRGÜTLER TARAFINDAN KULLANILIYORTürkiye'deki grupların bir bütünün tamamlayan unsurları olduğunu belirten Ersanlı açıklamasını şöyle tamamladı. "Türk toplumu mozaik değill, ebdudur. Mozaikte sınırlar ve ayrımlar vardır. Ebru'da yoktur. Ne kadar ayrışırsak o kadar zarar görürüz.Türkiye'de örgütlü topluma ihtiyaç var. Biz örgütlü değil, örgütler tarafından kullanılan bir toplumuz. Manisa'da meydana gelen son maden faciasında da  doğru bilgilenmden yaşananlar ve erken açıklamalar sonunda ortaya çıkan tepkiler, canların kurtarılması ve cenazelerin kaldırılmasından sonra ortaya çıksaydı daha sağlıklı olurdu.Toplumun enerjisi yanlışi zamanda boşaltıldı. Nedenlerin kaybolmaması için olay, sonrasında tartışılmalı. Sağlıklı sonuçlar ancak bu şekilde ortaya çıkar."Önemli olan insan olmalı ve sistem insan üzerine kurulmalı, hoşgörü, saygı ve sevgi yerleşmeli."

haber362


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.