Alexa

Günaydın: 'Yüz bin İnsanımızı istihdam edeceğiz'

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın:" Yüz bin insanımızı istihdam edecek projemiz olacaktır.' dedi.

Günaydın: 'Yüz bin İnsanımızı istihdam edeceğiz'
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın seçim çalışmaları kapsamında şehir merkezinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. 
Son günlerde medyada çıkan söylenti ve haberleri değerlendiren Günaydın, büyük bir sıkıntı haline gelen dolmuş hatlarıyla ilgili açıklamasında dolmuş hatlarının tamamen kapatılması gibi bir durumun söz konusu olduğunu bunun çok üzücü olduğunu belirterek: "  ifade etmeliyim ki, bu gibi sorunların çözüme kavuşturulmaması beni şaşırtmadı. Kafalar karışık ve herkeste bir güvensizlik ve yarın ne olacağız kaygısı var. Yollar berbat halde. Mayın tarlasına dönmüş vaziyette. Yıllarca Karayolların da bürokrat olarak çalışmış sayın başkanın 15 yıllık karnesini görmek için caddelerde dolaşmak yeterli oluyor sanırım. Sizler rahat olunuz 31 Marttan sonra hatlarınızın kapatılması bir kenara, güzergâh la ilgili taleplerinizi değerlendirip, yollarda ki mayınlı arazileri temizleyeceğiz. dedi.

PARA HER ŞEY DEMEK DEĞİL AMA AÇLIK ÇOK ŞEYDİR

Samsun'un asayiş olaylarıyla ilgili açıklama yapan Günaydın,"Arkadaşlar Maalesef ulusal basında yer aldığımız tek konu Samsun da yaşanan cinayet, gasp gibi yaşanmasını asla istemediğimiz olaylar. Bakar mısınız şehrimiz de  Bir gün içerisinde lise öğrencileri bıçaklı kavga etti, hastane güvenlikçileri darp edildi, silahlı kavgada bir kişi yaralandı, av tüfeğiyle oynayan genç babasını öldürdü... İşte bir gün içerisinde yaşanan o olaylar zinciri.. Acaba hiç soruyorlar mı nayif, saygılı, yardımsever insanımız neden bu kadar tahammülsüz hale geldi diye. Ben söyleyeyim arkadaşlar, insanımız yokluk çekiyor. Ne ürettikleri para ediyor ne de emekleri. Ciddi anlamda işsizlik var. Yokluk çeken insan bir zaman sonra daha tahammülsüz olmaya başlıyor. Ve en yakınında ki insana bile zarar verir hale geliyor. Maalesef geldiğimiz durum bundan ibaret. Ben buradan Tüm Samsun a seslenmek istiyorum ki Yatırımın önünü açıp şehrimize iki büyük Organize Sanayi kazandıracağız. Buralarda önümüzde ki yıllarda yaklaşık 100.000 insanımızı istihdam edecek projemiz olacaktır. Unutmayın ki para her şey demek değil ama açlık çok şey dir' dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 23:38
YORUM EKLE