Alexa

Günaydın; Yüzleri Güldürecek

MHP Samsun Büyükşehir belediye başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın seçime sayılı günler kala Samsun gündemini ve gelişmeleri değerlendirdi.

Günaydın; Yüzleri Güldürecek
MHP Samsun Büyükşehir belediye başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın seçime sayılı günler kala Samsun gündemini ve gelişmeleri değerlendirdi.

 Fener Plajı kimin kullanımında olacak?

 Değerli arkadaşlar seçimlere sayılı günlerimiz kaldı. Tüm kamuoyuyla birlikte takip ettiğim bazı hususları buradan açıklamak istiyorum. Bildiğiniz gibi Samsun-Atakum yolu üzerinde nasıl imar aldığı hala soru işaretleriyle dolu olan bir otel inşa edilmekte. Ve yanında da tüm halkımızın kullanımına açılmış bir plaj bulunmakta. Aldığımız ve inanmak istemediğimiz bir konu var ki bu plajın otel inşaatı bittikten sonra kendilerinin kullanımına verileceği ve halkımızın alınmayacağıdır. Bu çok sık konuşulan bir konu olduğu için buradan sormak istiyorum Fener Plajı kimin kullanımında olacak?

 Amatör kulüpler ne olacak?

 Diğer bir konuysa yine binlerce gencimizi ilgilendiriyor. Bildiğiniz gibi Samsunspor umuzun kullanımında olan şehir stadımız yıkılacak. Burada birçok amatör kulüp bulunmakta ve gençlerimiz buralarda spor yapmakta. Ben projelerim arasına ve öncelik sıralamasına amatör spor kulüplerimizi destekleme kararı aldım ve bunun sözünü tekrar buradan vermek istiyorum. Ve soruyorum yıkılan stadın yerinde yer alan spor faaliyetleri ve kulüplerimiz  ne olacak? Bunlar için bir çalışma yapıldı mı?

 Amatör balıkçılar ne olacak?

Yapmayı çok isteyip de hiç fırsatım olmayan ama çok keyifli olduğunu yapan arkadaşlardan bildiğim amatör balıkçı kardeşlerimin bir talebi var. Olta balıkçılığı için çok müsait olan Samsun sahili bir çok noktadan kapanarak bu arkadaşlarımızın sahaları daralmıştır. İlerleyen yıllarda bununla alakalı bir çalışma yapılacak mıdır? Ben buradan söz veriyorum , olta balıkçılığı ile ilgili gereken tüm talepler yerine getirilecektir.

 Açıkça ifade etmeliyim ki bu konular kendi içinde çok önemli ve atlanmaması gereken işlerdir. Kendi şehrinin doğal güzelliklerini bir takım şirketlerin kullanımına verme anlayışı maalesef mevcut yönetimin alışkanlıklarının başını çekmektedir. Bu zihniyet , yıllarca yönetim ve halk arasındaki bağı koparmıştır. Ben yaparım sizlerde uyarsınız mantığı , vatandaşını hakir görme ve onlara tepeden bakanlar bunun hesabını 30 martta vermek durumunda kalacaktır diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 15:47
YORUM EKLE

banner325