Yandex Metrika

Hasan Danayiyen'den Mektup!

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Atakum İlçesi Belediyesi başkan aday adayı Hasan Danayiyen projelerle konuşmaya başladı….

Hasan Danayiyen'den Mektup!
21 Eylül 2013 Cumartesi 00:36


Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Atakum İlçe Belediyesi başkan aday adayı Hasan Danayiyen projelerle konuşmaya başladı….

MHP Samsun/Atakum Belediyesi Başkan aday adayı Danayiyen, Atakum ilçesinin sorunlarını/çözümlerini ve Atakum için neler yapılabiliri masaya yatırdı.

Danayiyen’in kapsamhaber”e açıklaması şöyle:

Gayemiz, insanlarımıza faydalı olmak

“Yeni Samsun Atakum” sloganıyla çıktığım Atakum belediye başkanlığı yolculuğunda sizleri saygıyla selamlıyorum. İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır ilkesiyle yapılan siyasetin ilçemizin sorunlarına kalıcı çözümler üreteceğini düşünmekteyim. İnanıyorum ki; insanımızın değerlerini ve çıkarlarını gözeten bir anlayış, güzel günlerin habercisi olacaktır.

İlçemiz yanlış kentleşiyor

Atakum, Samsun’un cazibe merkezi olup, nüfusu sürekli artan bir yapıya sahiptir. Öyle ki, diğer ilçeler göç verirken ilçemiz önemli ölçüde göç almaktadır. Samsun nüfusunun sabit kalması Atakum sayesindedir. İlçenin nüfusundaki artış, kentleşme sürecini de hızlandırmış bölge hızla yapılaşmaya açılmıştır. Şehirdeki çarpık yapılaşma Matasyon’dan Atakum’a geçiş sürecine ilçemizi yönetenlerin ayak uyduramadıklarını göstermektedir. Gelinen noktada ilçemiz yanlış kentleşme örnekleri arasında gösterilmeye adaydır. Atakum güzel binalardan oluşan çirkin bir şehir haline gelmektedir. İlçemiz, sürüklediği “obez kent” görünümünden kurtarılmalıdır. Onun için benim hayalim “Grinin yerine yeşilin hâkim olduğu bir Atakum” dur.

Sel felaketi kolaya kaçılarak sebeplere bağlanıyor

İlçe belediyesi sorumluluklarını bilmeli, Büyükşehir belediyesine yerelde yol gösterici olmalıdır. Üst belediye ile beraber çalışacak insani ilişkileri kurmalı gerektiğinde kendilerine hukuki yükümlülüklerini hatırlatacak iradeyi sergilemelidir. Unutulmamalıdır ki kısır çekişmelerin faturası vatandaşa çıkmakta, kaybedense Atakumlu olmaktadır. Bunun son örneği yakın zamanda yaşanan sel felaketleridir. İki yıl üst üste yaşanan bu felaketin acı izleri hafızalarda hala canlıdır. Karşılıklı suçlamalar, Atakum ya da Büyükşehir belediyelerini aklamak için üretilen uydurmalar, insanların mağduriyetini ortadan kaldırmamaktadır. Yağmur Atakumlunun kabusu olmamalıdır. O nedenle sorunlu değil sorumlu belediyeciliğe talibim.

Bir belediye başkanı ince ayrıntıları düşünebilmeli

Kent kültürü açısından ilçemizde atılması gereken pek çok adım atılmamıştır. Bir belediye başkanı yoldaki kasisin yüksekliğinden parklara dikilecek çiçeğin rengine dek hassas olmalıdır. Atakum’un göz bebeği sahil şeridimizden hakkıyla faydalanılmamıştır. İnsanların gezinti alanı olan bu güzergahta şehrimizin yetiştirdiği, her sahada kendini ispatlamış insanların bir büstünü dikerek kısa hayat hikayeleri neden yazılmaz. Böylece misafirler şehrin kültür düzeyini tanır, yetişkinler bilgilenir, gezintiye çıkarılan çocuklar ise eğlenirken eğitilir. Sayıca yetersiz olan parklarımız hala elli yıl öncesinin konseptiyle değerlendirilip salıncak ve kaydıraktan ibaret alanlar olarak görülmektedir. Oysa ki, çocukların yaratıcılıklarını geliştiren onların zihnen ve bedenen ilerlemesine katkı veren yeni park konseptleri Avrupa da vardır; Atakum’da da olmalıdır. Eğitim için üniversitemize gelen öğrencilerin ilerde yerleşecekleri semtin Atakum olması sağlanmalıdır. Bu durum ilçemizin eğitim ve ticaret potansiyelini ilerletecektir. Onun için eğitimli kente eğitimci bir başkanın uygun olacağını düşünüyorum.

Ortak akıl temsilciliğine talibim…

Yönetimler ben yaptım oldu benciliğinden uzaklaştığında başarıyı yakalarlar. Halkla kurulacak demokratik iletişim kanallarını açık tutabilen idareciler geleceği şekillendirebilirler. Çocuklarımıza mirasımız olan bu kentin geleceğini şekillendirmenin öncüsü başkanlığı makamında ortak akıl hakim olmalıdır. Önümüzdeki seçimlerde yarışa girecek adaylar arasında bu ortak aklın temsilciliğine talibim. Adaylık sürecimde akademisyenler, şehir planlamacıları, mimarlar, peyzaj uzmanları, inşaat ve çevre mühendisleri, sosyologlar, psikologlar, hukukçular, sivil toplum örgütü temsilcileri, kadın ve gençlik sorunları uzmanlarından oluşan bir ekibin Atakum Çalışma Grubu adı altında yürüttüğü çalışmalarla Atakum’un sorunları uzman gözüyle masaya yatırılıp reçeteler sunulmuştur. İlerleyen günlerde proje merkezli siyasetin ürünü olan çözüm önerilerimiz siz saygıdeğer Atakumluların ilgisine sunulacaktır. Atakum’da geçmişin başarısız tekrarına son verecek yeni bir yol açılmıştır. Bu yolda huzur vardır, yaşam biçimlerine güvence vardır; ayağına gelinen değil ayağa giden belediye vardır; hizmette titizlik, yaklaşımda adalet, yönetimde kalite vardır.

Yeni Samsun Atakum için gayret bizlerden, destek sizlerden, yardım yüce Yaratandandır….

 İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.