Alexa

Hayrat Çocuk Şenliği

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestra ve Korosu’nda yer alan 46 çocuk, Nuhoğlu Vakfı tarafından kurulan Hayrat’ın ilk sanat merkezi Hayrat Çocuk Sanat Merkezi ile birlikte konser düzenleyecek.

Hayrat Çocuk Şenliği

Hayrat Çocuk Sanat Merkezi ile Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestrası, 27 Ağustos’ta Trabzon’un Hayrat ilçesi meydanında olacak. Düzenlenecek büyük bir şenlikte şarkılarını birlikte söyleyecek. Kadıköylü ve Hayratlı çocukların müzik ve resim alanlarındaki yeteneklerini sergileyeceği şenlikte yöresel birçok etkinlik de yer alacak. 

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestra ve Korosu’nda yer alan 46 çocuk, Nuhoğlu Vakfı tarafından kurulan Hayrat’ın ilk sanat merkezi Hayrat Çocuk Sanat Merkezi ile birlikte konser düzenleyecek. Hayrat Kaymakamlığı, Hayrat Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi’nin desteklediği şenlikte çocuklar yeteneklerini sergileyecek. Piyano, flüt, keman, bağlama, kemençe gibi enstrüman derslerinin yanı sıra her çocuğun koro eğitimi aldığı ve resim atölyelerinin düzenlendiği Hayrat Çocuk Sanat Merkezi Mayıs ayında açılmıştı. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nde ise 2007 yılı itibari ile beş ayrı kültür merkezinde piyano, gitar, keman, bağlama ve vurmalı çalgılar branşlarında, 2009 yılından itibaren ise dans, bale, drama ve resim ve halk müziği dallarında 4-14 yaş arasındaki çocuklara eğitim veriliyor. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nden her yıl 3 bin 500 çocuk ücretsiz yararlanıyor.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE