Alexa

İBRAHİM ÇAKIR ADAYLIK TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

MHP İl Başkanı Demeli: “İbrahim Çakır kardeşimiz makamsever değil, vatanseverdir. Makamsever olsa, devlet memurluğunu bırakarak buraya gelmezdi.”

İBRAHİM ÇAKIR ADAYLIK TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

 MHP İl Başkanı Demeli: “İbrahim Çakır kardeşimiz makamsever değil, vatanseverdir. Makamsever olsa, devlet memurluğunu bırakarak buraya gelmezdi.”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili aday adayı İbrahim Çakır, tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Park Restoran'da düzenlenen toplantıya MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, ilçe başkanları, milletvekili aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma gerçekleştiren MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, MHP'nin Trabzon'da birinci parti, Türkiye'de iktidar olacağını iddia etti. Demeli, "Yıllardır davasından taviz vermeden bugüne kadar 'Ülkücüyüm' diyen İbrahim kardeşime çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Kendisini 20-30 yıldır tanırım. Kendisi makamsever değil, vatanseverdir. İbrahim kardeşim makamsever olsa, devlet memurluğunu bırakarak buraya gelmezdi. Biz MHP il teşkilatı olarak onun çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyoruz" dedi.

Özgeçmişinin okunduğu tanıtım toplantısında konuşan milletvekili aday adayı Çakır, Türkiye'nin 12 yıldır AK Parti iktidarı tarafından iflasın eşiğine getirildiğini söyledi. Eğitimden milli güvenliğe, ekonomiden sağlığa kadar her alanda sorunların olduğunu belirten Çakır, "Sürekli mirastan ve dünün birikimlerinden yiyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Bu anlayışın 12 yıldır uyguladığı yanlış politikalar milletimizi adeta canından bezdirmiştir" dedi.

Çakır, yolsuzluğu, yoksulluğu ve yasakları ortadan kaldırma vaadi ile gelen AK Parti'nin; ülkeyi yoksulluk, yolsuzluk ve adaletsizliğin cirit attığı, hırsızların polisleri kovaladığı bir üçüncü dünya ülkesini dönüştürdüğünü ileri sürdü. Demokrasinin olmazsa olmazı kuvvetler ayrılığı prensibinin rafa kaldırıldığını kaydeden Çakır, "Yürütme, yasama ve yargı tek elde toplanmıştır. Demokrasilerde dördüncü kuvvet olarak bilinen medya adeta denetim altına alınmıştır" diye konuştu.

Çakır şöyle devam etti: "PKK denen bu cani terör örgütü ile hükümet arasında yapılan görüşmeler artık gün yüzüne çıkmış, Abdullah Öcalan'ın görevlendirdiği HDP'li milletvekilleriyle imzalar atılmış ve konuyla ilgili resimler gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanmıştır. Artık hükümetle PKK arasındaki görüşmeler sübut bulmuştur. Bu durumu yüce milletimizin takdirlerine sunuyorum."

Bu düzenin ortadan kaldırılması gerektiğini vurgulayan Çakır sözlerini şöyle sürdürdü: "7 Haziran'da yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri Türk milletinin önüne altın değerinde bir fırsat sunmaktadır. Bu fırsatı Allah'ın inayetiyle en iyi biçimde değerlendireceğiz. Ülkemizi bu işbirlikçi kadroların soktuğu yolsuzluk ve riya batağından kurtaracağız."

Türkiye'nin olduğu kadar Trabzon'un da sorunları ve çözüm yollarını bildiğinin de altını çizen Çakır, "Tarihin ve büyük Türk milletinin huzurunda, milletimizin bütün sorumluluğunu üzerimizde hissederek çalışacağız. MHP'yi iktidara taşıyarak, tarımdan sanayiye, eğitimden savunmaya her alanda milli politikalar uygulayacağız. Tüketim ve israf ekonomisi anlayışını terk ederek üreten ekonomi politikasını hayata geçireceğiz. Böylelikle ülkemizin işsizlik sorunu çözeceğiz" biçiminde konuştu.

Toplantının ardından Çakır, toplantıya katılan MHP’li milletvekili adayları ve il başkanıyla birlikte el ele tutuşarak, birlik mesajı verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2015, 21:52
YORUM EKLE

banner325