Alexa
banner314

İlkadım Belediyesinden Muhteşem Gala

Prof.Dr.İbraihim Tellioğlu’nun yazmış olduğu ve İlkadım Belediyesi tarafından basılan “İLKÇAĞDAN OSMANLILARA SAMSUN” kitabının galası yapıldı.

 İlkadım Belediyesinden Muhteşem Gala

Prof.Dr.İbraihim Tellioğlu’nun yazmış olduğu ve İlkadım Belediyesi tarafından basılan “İLKÇAĞDAN OSMANLILARA SAMSUN” kitabının galası yapıldı.

İlkadım Belediyesi Gazi Sahnesinde yapılan galaya İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 19 Mayıs Üniversitesi öğretim üyeleri, İlkadım Belediyesi başkan yardımcıları ve daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yoğun katılımın olduğu toplantıda ilk olarak Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu söz aldı ve eser hakkında bilgi verdi. Yaklaşık 3 yılda tamamlanan bu eserde ilk yerleşimlerden Osmanlılara kadar bölgeye yerleşen topluluklar ve Samsunda var olan uygarlıklara kitapta yer verildiğinden bahseden Prof. Dr. Tellioğlu, eserdeki bilgiler sayesinde şehrin tarihi ile ilgili en doğru bilgilere ulaşılmaya çalışıldığını kaydetti.

Tarihi harita ve resimlerle donatılan bu eserin Samsunun Osmanlı öncesi kültür envanterine önemli bir katkı sağlayacağını belirten yazar, kitaba katkısı bulunanlara ve Gala'ya katılanlara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

İkinci olarak kürsüye gelen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise böylesine önemli bir eseri Samsuna kazandırdıkları için büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek,  Bu kitap sayesinde Samsun tarihi ile ilgili olarak pek çok yanlışın düzeltileceğine inancını belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Tören İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaşın Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu’ na plaket ve çiçek takdim etmesi ile son buldu.

Gala'dan sonra Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu törene katılanlara dağıtılan kitapları imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 22:54
YORUM EKLE

banner313