Alexa

İlkadım'dan Büyük Proje: Yerinde hizmet, yerinde çözüm

İlkadım Belediye tarafından gerçekleştirilecek proje kapsamında “Yerinde hizmet, yerinde çözüm” üretilecek. Her mahallede kurulacak iletişim çadırı ile İlkadım’da hizmetin daha hızlı olacağı belirtildi.

İlkadım'dan Büyük Proje: Yerinde hizmet, yerinde çözüm

Yerinde hizmet, yerinde çözüm” anlayışıyla İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında her mahalleye iletişim çadırı kurulacak. Vatandaşla bire bir iletişim ile birlikte İlkadım’da hizmete hız katılacağı belirtildi.

“Yerinde hizmet, yerinde çözüm” 

İlkadım ilçesi genelinde program kapsamında  ''Belediye Mahallemizde'' adı altında kurulan hizmet çadırı ile mahalle sakinleri belediyeden taleplerini ilk ağızdan iletecek. İlkadım bölgesinde yaşayan vatandaşların belediyeye gelmeden ikamet ettikleri mahallede "Hizmet Çadırına" giderek sorunlarını en pratik şekilde çözecek imkana kavuşacaklar.

"Mahalleleri Hizmetlerle Kuşatacağız"

İlk defa Çatalarmut Mahallesi'nde kurulan hizmet çadırını ziyaret eden Başkan Demirtaş burada mahalle sakinlerine yaptığı açıklamada, “Hizmet çadırımızı her hafta başka bir mahallemize kurarak o mahallenin tüm ihtiyaçlarını ilk ağızdan dinleyerek karşılıklı iletişim ile hızlı çözümler üreteceğiz. “Belediye Mahallenizde” ismini verdiğimiz projeyle adeta o mahalleyi hizmetle kuşatacağız. Mahallemizin muhtarı, ilgili başkan yardımcımız ve birim müdürlerimiz, çevre sakinlerinin acil ihtiyaç ve taleplerini yerinde dinleyerek çözüme kavuşturacak. Bu sayede sorunları yerinde çözerek, hizmeti vatandaşımızın ayağına getirmiş olacağız. Ayrıca mahalle sakinlerimize sağlık ekiplerimizle birlikte ücretsiz sağlık taraması yapacağız” şeklinde konuştu.

''BİZLER HALKIN HİZMETKARIYIZ''

Tüm ilçe genelindeki mahallelere misafir olarak, mahalle sakinleri ile yerinde hizmet yerinde çözüm için bir araya geleceklerini belirten Başkan Necattin Demirtaş, Görevi devir aldıkları günden itibaren belediyenin mali anlamda büyük bir borç yükünün altında olmasından dolayı hizmet yapmakta sıkıntı sıkıntı yaşadıklarını ve  mahalle muhtarlarının fikirleriyle kendilerine yol göstermeleri ile farklı programlarla halkın sorunlarını imkanlar nispetinde çözüme kavuşturacaklarını belirterek; "Bizler halkın hizmetkârlarıyız, hizmet etmenin mutluluğu hiçbir şeyle ölçülemez” dedi.

"BELEDİYE MAHALLEMİZDE"

''Belediye Mahallemizde'' hizmet çadırının kurulduğu mahallede İlkadım Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından mahalle sakinleri için ücretsiz sağlık taraması yapılacağı hizmet çadırında vatandaşlara şeker kontrolü, tansiyon ölçümü ve sağlık taraması ücretsiz uygulanacağı belirtildi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 15:32
YORUM EKLE