Alexa

İstifa eden Kemal Bakır'a MHP cevap verdi

Küre MHP İlçe Başkanı Onur Uysal, önceki hafta MHP'den istifa eden MHP İl Encümeni Kemal Bakır hakkında yazılı açıklamada bulundu.

İstifa eden Kemal Bakır'a MHP cevap verdi

 Küre MHP İlçe Başkanı Onur Uysal, önceki hafta MHP'den istifa eden MHP İl Encümeni Kemal Bakır hakkında yazılı açıklamada bulundu.

Uysal şu açıklamayı yaptı:

"Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; MHP İl Encümeni Sayın Kemal Bakır'ın istifası kendi başına aldığı bir karar olmadığını, başka partilerle flört etmesi ve partimizde disiplinsiz hareketlerde bulunmasından dolayı partimiz tarafından ikaz edilip disiplin kuruluna sevki esnasında verilecek Raporun sonucunu beklemeden koltuk kaygısı nedeni ile kamuoyuna kendim istifa ettim imajı verme ve kendini haklı çıkarma çabasına girerek parti yönetimini ve mensuplarını karalayarak kendisine bir yol çizelgesi yapmasından ibarettir. 2009 yerel seçimlerinden sonra parti yönetiminin kendisini yok saymasından bahsetmiş olan zaat aslında partisinin yönetim kadrosunda kimlerin olduğunu dahi bilmeyecek kadar partiden çok uzak olan Sayın Kemal Bakır'la yönetim nasıl fikir ayrıcalığına düşebilir. Kimse teşkilatın üzerinde değildir. Bunu bilmeyen zihniyet kendisini herkesin üzerinde görüp, aldığı oyları kendi şahsi oyu olarak lanse etmeye çalışmıştır.

Unutulmamalıdır ki bu kimseleri Milliyetçi Hareket Partisi değer verip bir yerlere getirmiştir. Bu sıfat kendilerine müesser kılınınca sabun köpüğü gibi üste çıkarak kendisini her şeyin üstünde gören kişilerin sonları hep hüsranla sonuçlanmıştır. Zaten basına verdiği demecinde de anlaşılacağı üzere hep kendi şahsi gelecek kaygısı makam ve mevki hırsına bürünmüş olup yazısında Kemal Bakır'ı yok sayma Kemal Bakırı bitirme vs. diyerek bahseden kişi başta kendisini kibre bulamıştır. madem o kadar herkesin ve her şeyin üzerinde gören bu zaat neden Bağımsız Aday olmadı da bir teşkilatla yola çıktı ve hala başka teşkilatlarla flörtünü devam ettirip makam mevki peşinde koşmaktadır. Kendisini başka yerlere yama yapma gayretinde olup asil teşkilatı yok sayarak kafasına göre hareket eden ta kendisi değil midir? Ali Cengiz oyunlarına gelince kimlerin ne oyunlar oynadığını saygı değer halkımız ve değerli teşkilatımız çok iyi bilmektedirler.

Gizli Kapaklı oyunlar oynayarak bağlı bulunduğu teşkilattan habersiz diğer partilerle görüşen ve bunu da kendisi yalanlayamayan halkın diline düştükten sora da ne yapacağını bilemeyecek halde teşkilatı karalayarak Ali Cengiz oyununu asıl oynayan kendisi değil midir.? Bu halk kimin Ali Cengiz oyunu oynadığını çok iyi görüp bilecek ve zamanı gelince de gereken cevabı vermekten geri durmayacaktır. Zaman her şeyin ilacı olup o oyunları ve fitnecilerle beraber olanları oynadıkları oyunlar içerisinde kendileri de boğulmaktan kurtulamayacaklardır. Teşkilatımızın Sayın Kemal Bakır için nelere göğüs gerdiğini önce Cenabı Allah, sonra tüm halkımız şahit olmuştur. İsmini aday gösterdiğimiz 2009 yerel seçimlerinde Sayın Kemal Bakır'ı o zaman ve şua an başka parti mensuplarının kendisine karşı eleştirilerini bile bile şimdi onların ayak oyunlarına uyup, onlarla hareket etmesi hayret verici olup, şahsi ihtirasları yüzünden teşkilatımıza sırt dönmesini halkımız ve teşkilatımız olarak esefle kınamaktayız. Gençlere seslenen Sayın Kemal Bakır Küre Gençleri ile kaç kere bir araya gelmiştir. Kendisini gençlere ve halkımıza mağdur ve mazlum göstererek bir yere varılamayacağını ve bu ayak oyunlarına gençlerimizin ve halkımızın gelmeyeceği aşikardır. Biz Küre'de ve Küre halkımıza hizmet etme çabası içerisindeyiz. Bizim niyetimiz Allah rızası için memleketimize Bir çivi nasıl fazla çakabilme mücadelesidir. Buna en büyük şahidimiz önce Cenabı Allah ve sonra da saygı değer hemşehrilerimiz ve halkımızdır.

Bizim teşkilatımız kim olursa olsun herkese kucak açan bir teşkilattır. Unutulmamalıdır ki, teşkilat ve bu davamız baki, kişiler gelip geçicidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi herkese şefkatle kucak açan bu teşkilat gidenlerin de arkasından ağıtlar yakmayacaktır. Halkımıza ve tüm kamuoyunun takdirine MHP Küre İlçe Teşkilatı olarak sunar, sevgi, saygı ve hürmetlerimizi arz ederiz."
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 01:16
YORUM EKLE