Yandex Metrika

Kamu-Sen İftar Programlarını İptal Etti

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Mustafa Çakır Basın bildirisi yayımlayarak iftar programlarını iptal edildiğini bildirdi.

Kamu-Sen İftar Programlarını İptal Etti
11 Temmuz 2014 Cuma 04:18

Ülkemizin hemen güneyinde komşularımızda yaşanan şiddet, terör ve sıcak çatışmalar bir türlü dinmemektedir. Üzüntüyle takip ettiğimiz vahşetin yanı sıra binlerce insan evsiz yurtsuz kalmakta, masum insanlar, çocuklar ve kadınlar hayatlarını kaybetmektedirler.Irak’ta Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı bölge de, adına IŞİD denilen gözü dönmüş Terör Örgütün saldırısına maruz kalmış ve basın-yayın organlarından takip ettiğimiz kadarıyla da vahşi infazlar, saldırılar birbirini izlemiştir.

Türkmen kardeşlerimiz Musul’da Kerkük’te Telafer’de ve diğer illerde zor durumdadırlar, evlerini yurtlarını terk etmek zorunda kalmışlardır. Sığındıkları yerlerde mülteci durumuna düşmüşlerdir. Bölgede büyük Trajediler yaşanmaktadır.Türkmenleri geçmişten gelen yok etme planı Taşeron kanlı Örgüte ihale edilmiş durumda.Soydaşlarımız sapık bir Örgütün insafına bırakılmış durumda.Sözde Din adına gözünü kırmadan oluk oluk kan akıtıyor ve tüm dünya’da bu vahşeti izliyor.Üzücü olanı Gavim Gardaş dedikleri bizlerde bu duruma seyirci kalıyoruz.Türkiye Kamu-Sen olarak bizler tüm Dünyanın seyrettiği bu trajediye sessiz kalmak istemiyor en azında kardeşlerimize yardım kampanyaları yaparak ayakta kalmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

Ülke genelinde yardım kampanyası başlatan ve yardımları ilk elden ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan, ilimizden 15 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla bir haftadır altyapı çalışmalarını yürüttüğümüz “Türkmeneli Yardım Komisyonu”nu oluşturduk. Irak’a götürülmek üzere; pirinç, makarna, salça, yağ, şeker, bakliyat, su gibi dayanıklı gıda malzemeleri; battaniye, çadır, tişört, bebek bezi, pantolon gibi giyim malzemelerini sağlamak istiyoruz. Dün gece de ilk yardım konvoyu Samsundan Irak’a götürülmek üzere yola çıktı. Halkımızdan ve üyelerimizden bu mübarek ayda yardımlarını istiyoruz.

Bizler evlerimizde bu mübarek Ramazan ayında 4-5 çeşit yemekle iftar ve Sahur yaparken maalesef Soydaşlarımız kuru ekmeğe muhtaç durumda. Evlerinden,yurtlarından sürülerek zor şartlarda Silahsız ,cephanesiz ,üstü başı açık ve yemek ve iaşesi olmayan kardeşlerimizi lütfen düşünelim. Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir diyen Peygamber Efendimizin ümmeti olduğumuzu unutmayalım . Bu insanlar bizim öz be öz kardeşimiz ve sadece Türk oldukları için bu katliamla karşı karşıyalar.Orta doğuyu dizayn edenler orada Türkmen varlığından rahatsızlar ve onları yok etmek üzere bu Taşeron Eli Kanlı Örgütü görevlendirmişler.Bizler Türkiye Kamu-Sen ve duyarlı kardeş Sivil Toplum Örgütleri olarak kardeşlerimize en azından insani yardım malzemeleri ve para yardımı yapmak istiyoruz.Evlerimizde kullanmadığımız her türlü giyecek ve özellikle bölge şartlarına dayanıklı kuru bakliyat ve gıda malzemelerini toplamak ve açılan hesaplara para yardımı yapmak üzere üyelerimizden ve tüm Samsun halkından yardım ve duyarlılık bekliyoruz.

Kampanya para yardımı için Ziraat Bankasında TR 8800 0100 1233 4518 17305008 numaralı hesaba yardım yapılacağı gibi ,giyim ve gıda yardımları için Yardım Komisyondaki arkadaşlarımıza ulaşabilirler.Samsun Merkezde Sendika binamıza yardımların ulaştırılması yeterlidir.Tüm İlçelerde de Türk Eğitim Sen Temsilcilerimiz bu konuda görevlidirler.Afişlerde telefon numaraları yazılı bu arkadaşlarımızın aranması yeterlidir.

Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezinim aldığı karar doğrultusunda Samsun Şubeleri olarak bu yıl üyelerimize vereceğimiz İftar programlarını iptal ederek yemek maliyetlerini Soydaşlarımıza kanalize etme kararı aldık.Soydaşlarımız bu haldeyken üyelerimizin de bu kararımızı anlayışla karşılayacaklarından kuşkumuz yoktur.Keşke elimizden daha fazlası gelse.Devletimizin de Türkmenlere karşı daha duyarlı olmasını en azından Suriye,Mısır ve Filistin’e gösterilen hassasiyetin Soydaşlarımıza da gösterilmesini bekliyoruz.Unutulmamalıdır ki Soydaşlarımız Türk olduklarını haykırdıkları için Soy Kırımla karşı karşıyalar.Bu Mübarek günler yüzü suyu hürmetine Allah Soydaşlarımıza yar ve yardımcı olsun.Tüm üyelerimizi ve Yardım sever Samsun Halkını Duyarlı olmaya davet ediyoruz.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.