Alexa

Karadenizliler Mamur Dağında Coştu

Samsun Çelikalan Köyü’nde bu yıl 23'cüsü düzenlenen Mamur Dağı Şenlikleri yine coşkuya sahne oldu.

Karadenizliler Mamur Dağında Coştu

 

Samsun  Çelikalan Köyü’nde bu yıl 23'cüsü düzenlenen Mamur Dağı  Şenlikleri yine coşkuya sahne oldu.

Binlerce kişinin akın ettiği Mamur dağı şenliğinde horonlar çekildi, türküler söylendi. Samsun’da  yaşayan Karadenizli vatandaşların buluşma noktası haline dönüşen İlkadım ilçe sınırlarındaki Mamur dağı Şenlikleri büyük ilgi gördü. Şenliğe İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, MHP İl Başkan Yardımcısı Hayri Atmaca, İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Çelikalan Köyü Muhtarı Necati Köse ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şenliğin açılış konuşmasını İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Bu şenlikler Karadenizlilerin buluşma adresi oldu. Karadeniz kültürünü yıllardır buraya taşımanın kıvancını yaşıyoruz. Bu şenlikler artık ilçemize önemli katkılar sunduğuna inanıyorum" dedi.

 Mamurdağı  şenliğinin kültürümüzün ne kadar zengin ve renkli olduğunu ortaya koyan  önemli bir etkinlik olduğunu söyleyen MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, “ İlkadım ilçemiz sınırlarında her yıl geleneksel hale gelen şenliğin Karadeniz insanımızın buluştuğu, tanışıp kaynaştığı bir organizasyon haline dönüştü. Şenliğe organize eden, katkı ve destek verenleri gönülden kutluyorum. " diye konuştu.

 Konuşmaların ardından tulum ve kemençeler eşliğinde horon tepen vatandaşlar saatlerce oynadı. Şenlikte Yayla Uşakları katılımcılara kemençe eşliğinde unutulmaz bir konser verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 10:16
YORUM EKLE